Українська армія отримає нову потужну зброю

Для того, щоб замінити установку «Град», розробники планують об’єднати військову техніку «Вербу» та «Берест».

Про це повідомив заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк, передає Defense Express.

«У ЗСУ зараз є потреба в оновленні 122-мм реактивних систем залпового вогню радянського виробництва «Град». Водночас в Україні є дві, фактично, конкуруючи розробки: «Верба» від ХКБМ та «Берест» від «Шепетівського ремонтного заводу». Кожна з них має свої ефективні рішення, тому найкращим буде об’єднати їх. Зокрема, ми візьмемо напрацювання з автоматизації з «Верби» та інтегруємо їх з бойовою частиною «Берста», яка має більшу вогневу потужність», – підкреслив він.

Наголошується на тому, що БМ-21У «Верба» – це модернізація «Града». Зокрема на ній встановлено системи навігації й автоматизації, а також бойової складової на шасі КрАЗ-6322. Простіше кажучи техніка обладнана старими радянськими деталями. У 2019 році вона прийнята на озброєння української армії.

А ось на «Берест» має нову бойову складову. Її виготовлення відбувається на вітчизняних потужностях. Число направляючих складає 50, однак для шасі взято КрАЗ-5401НЕ.

Повідомляється, що створення шасі КрАЗ наразі під питанням. Проблема у тому, що завод проводить процедуру банкрутства. Через це нова артилерійська система скоріш за все складатиметься з іншого.

«Виготовлення дослідного зразка заплановано доручити «Шепетівському ремонтному заводу», який, після проведення державних випробувань, візьме на себе серійне виробництво. Міноборони зацікавлене у довгостроковому замовленні на декілька років, з поетапним відвантаженням партій, поки вся потреба в цих РСЗВ не буде закрита», – зауважив Миронюк.

Не пропустіть