Україна запустить 5G останньою з країн СНД

Асоціація GSMA спрогнозувала відставання України в питанні запуску мереж «п'ятого покоління»

Мобільні мережі «п’ятого покоління» з’являться в Україні не раніше 2025 року. Такий прогноз оприлюднили експерти GSMA в своєму звіті «Мобільна економіка: Росія і СНД, 2019». Перші запуски 5G в країнах СНД експерти очікують уже до кінця 2020 року, але поки тільки в Білорусі і РФ. За оцінками зазначеної міжнародної асоціації, Україна освоїть новий стандарт зв’язку останньою в регіоні, пише UBR.ua.

На початковому етапі оператори зосередять зусилля на поліпшенні мобільного широкосмугового доступу за допомогою 5G. Основні завдання: збільшення продуктивності в «гарячих точках» (в місцях найбільшого скупчення користувачів) і підвищенні пропускної здатності мереж.

За прогнозами GSMA, до 2025 року в регіоні СНД буде налічуватися близько 54 млн 5G-підключень. А показник проникнення цієї технології досягне 13%.

На кінець 2018 року в 12 країнах колишнього СРСР (без країн Балтії) обслуговувалося 235 млн унікальних абонентів мобільного зв’язку. З них 80% припадало на три найбільших ринку – РФ, України і Узбекистану.

Джерело GSMA UBR.ua
Не пропустіть