У США ввели в експлуатацію атомний реактор з повністю цифровим керуванням

Однак деякі нормативні акти, що діють в США, ускладнюють процеси модернізації інших застарілих реакторів

Портал Buisness Insider повідомляє, що в американському штаті Індіана один з атомних реакторів було модернізовано таким чином, що вся його система управління тепер повністю цифрова. Така модернізація реакторів може підштовхнути енергетичну промисловість до боротьби з порушенням клімату через використання старих технологій, вважає видання.

PUR-1 (Purdue University Reactor Number One) – це невелика атомна станція, яка знаходиться в підвалі електротехнічного відділення університету Пердью. Підрядники побудували реактор в 1962 році для дослідницьких цілей, тому він не володіє високою потужністю. Фактично, PUR-1 виділяє не більше 12 кіловат теплової енергії, що можна зіставити з кількістю тепла, яке виділяє дюжина фенів.

На даний момент в США працює практично 100 ядерних реакторів, які виробляють близько 20% електроенергії країни. І хоча вони виділяють досить малу кількість парникових газів, багато компаній планують в майбутньому від них відмовитися. Згідно з дослідженням, проведеним у 2017 році, до 2050 року в США може не залишитися діючих реакторів.

Величезний тиск на даний сегмент також надає політика і зростання популярності поновлюваних джерел енергії (вітрова, сонячна енергетика і так далі). При цьому деякі нормативні акти, що діють в США, ускладнюють процеси модернізації застарілих реакторів і установки нової електроніки, яка може поліпшити безпеку, надійність і довговічність.


Не пропустіть