У “Дії” тепер можна одружитися по відеозв’язку: як це працює

Українці тепер матимуть можливість одружитися просто за допомогою відеозв’язку через застосунок “Дія”. Ця нова послуга особливо актуальна для військовослужбовців та пар, які знаходяться на відстані через війну. За допомогою відеозв’язку у застосунку, пари зможуть укласти шлюбну угоду, а працівник Державного реєстру актів цивільного стану засвідчить їхні документи.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив про цю нову можливість у своєму Telegram та підкреслив, що це буде прорив у сфері державних послуг, і подібної можливості немає ніде у світі. Постанову про введення цієї послуги підтримав уряд України.

Зазначимо, що раніше, наприкінці лютого 2023 року, Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливість онлайн-подання заяв до РАГСу через застосунок “Дія”.

Упродовж січня–серпня минулого року в Україні було зареєстровано 122 650 нових шлюбів, причому найбільша кількість актових записів про шлюб складена у Києві (13 933), Дніпропетровській (12 389) та Одеській (9158) областях. У той же період українці розлучилися у 8 разів менше: зафіксовано лише 15 061 випадок розірвання шлюбу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що державна платформа “Дія” планує запустити власний магазин. За посиланням ви можете дізнатись, які товари та послуги в ньому будуть доступні.

Джерело Михайло Федоров

Не пропустіть