UPG_price_d+m

Телескопи «Джеймс Вебб» та «Хаббл» допомогли розкрити таємницю скупчення галактик «Різдвяна ялинка»

Міжнародна наукова команда, використовуючи телескопи «Джеймс Вебб» та «Хаббл», розкрила нові аспекти загадкового скупчення галактик, відомого як «Різдвяна ялинка».

Знаходячись на відстані близько 4,3 млрд світлових років від Землі, це явище стало предметом уваги астрономів за допомогою телескопа «Хаббл» та більш досконалого телескопа «Джеймс Вебб».

Астрономи виявили 14 нових перехідних об’єктів, які, за словами професора Хаоцзін Яна з Університету Міссурі, подібні до зірок, але регулярно збільшують свою яскравість і потім зникають. Це призвело до асоціації із виглядом прикрашеної ялинки, що й визначило назву скупчення.

За допомогою явища гравітаційного лінзування, яке розширює галактики задля спостереження, вчені виявили багато перехідних явищ у цьому регіоні. Протягом 126 днів спостережень вдалося ідентифікувати два об’єкти як наднові, що наближаються до завершення свого життя, та 12 інших об’єктів, які мають різні характеристики.

Дослідники тепер спрямовують зусилля на вивчення динаміки змін яскравості виявлених об’єктів, щоб точніше визначити їх розміри та походження. Це дозволить розкрити структуру «збільшувального скла» і розуміти його взаємозв’язок із розподілом темної матерії.

Джерело Cornell University

Не пропустіть