Стало відомо, коли варто очікувати введення стандарту 6G

На даний момент по всьому світу відбувається введення стандарту 5G, який показує набагато кращу швидкість, ніж актуальний 4G, і очікується, що незабаром цей стандарт повинен з’явитись і в Україні. Тим не менше, у світі технологій нічого не стоїть на місці, і вже розкриті терміни появи наступного, шостого покоління мобільного зв’язку.

За словами топ-менеджера компанії Huawei, яка, серед іншого, спеціалізується на мережевому обладнанні, Сюя Чжінцзюня, 6G-інтернет буде розроблятися протягом наступних десяти років, і вже на початку 2030-х років він з’явиться у вигляді комерційного рішення. Над новим стандартом вже ведеться робота, у тому числі над новим обладнанням, а також над технічною документацією, яка, за словами Сюя Чжіцзюня, повинна з’явитися вже незабаром.

Також представники компанії зауважили, що не варто очікувати моментального переходу на мережі шостого покоління. На початку рішення з підтримкою 6G будуть справді дорогими, і пройде, як мінімум, два роки, доки цей стандарт стане доступним і у доступних моделях, як це було з 5G – перші смартфони з підтримкою цього стандарту коштували більше 1000 доларів, а зараз є й моделі з ціною менше 200 доларів, які підтримують 5G.

Слід просто подивитися на поточну ситуацію – більшість китайських абонентів продовжує використовувати мережі четвертого покоління, а користувачів 5G серед китайців трохи більше, ніж 0.3 мільярда, що справді не така велика частина від усього населення. У більшості країнах ситуація набагато гірша, а у багатьох стандарт досі недоступний, у тому числі й в Україні.


Не пропустіть