США подали позов проти Apple через незаконну монополію на ринку смартфонів та блокування екосистеми

Уряд США приєднується до Європейського Союзу, який звинувачує компанію Apple у незаконній монополії на ринку смартфонів. Міністерство юстиції (Мін’юст) за підтримки 16 штатів подало позов, в якому оскаржує дії Apple, що блокують екосистему iPhone.

Федерали стверджують, що Apple придушує конкуренцію, обмежуючи функціональність додатків, обмежуючи зв’язок між iPhone і пристроями Android, а також перешкоджаючи стороннім смартгодинникам і цифровим гаманцям. Це, на їхню думку, утримує користувачів у пастці світу iPhone, завищуючи ціни для споживачів і розробників.

Позов спрямований на те, щоб розірвати ці практики й сприяти більш відкритому мобільному ландшафту. Вони прагнуть не допустити, щоб Apple обмежувала розповсюдження додатків, що може призвести до переходу користувачів на інші платформи. Зрештою, вони хочуть зупинити компанію від використання тактики, яка обмежує функціональність на конкуруючих пристроях, що послабить контроль Apple над магазином додатків.

Ця битва Давида з Голіафом, схоже, не враховує величезні ресурси Apple, натомість вона наголошує на захисті конкуренції та інновацій. Вона слідує за аналогічними діями проти Google і відображає новий фокус на регулюванні діяльності технологічних гігантів. Розробники додатків вже давно критикують контроль Apple над ринком iOS, зокрема, плату за користування магазином додатків. Цей позов збігається зі звітом Конгресу США за 2020 рік, який визнав, що Apple є монополістом у розповсюдженні додатків на iOS.

Оскільки Європа вже вживає заходів для регулювання великих технологій, цей позов є важливим кроком. Найближчі місяці будуть вирішальними, оскільки Міністерство юстиції бореться за створення більш відкритого мобільного ландшафту, потенційно прокладаючи шлях до аналогічних правил у США. І кількох таких нормативних актів може бути достатньо, щоб загнати Apple у глухий кут.

Джерело The Verge

Не пропустіть