У США описали шість видів космічної зброї

Деякі з них чисто гіпотетичні

Центр стратегічних і міжнародних досліджень США виділив і описав шість видів космічної зброї. Це було зроблено для майбутньої законодавчої бази, яка стане регулювати використання такого озброєння.

У доповіді Центру йдеться про ряд країн, що вже мають свою космічну зброю. Тому потрібно визначити її різновиди. У зв’язку з цим фахівці Центру запропонували шість категорій.

До першої віднесли кінетичні системи «земля-космос». Як приклад наводиться індійська протисупутникова ракета. До другої категорії увійшли некінетичні системи «земля-космос». Це різні глушилки, осліплювачі, тобто пристрої на поверхні землі, що впливають на об’єкти у космосі.

Третя категорія – кінетичні системи «космос-космос», тобто різні супутники для перехоплення або знищення інших. Четверта – некінетичні системи «космос-космос». Доказів існування такої зброї поки немає. Але передбачається, що вона може використовувати потужні мікрохвилі для виведення з ладу космічних об’єктів.

П’ята категорія – кінетичні системи «космос-земля», іншими словами, зброя для атаки наземних об’єктів з космосу. І нарешті шоста категорія – некінетичні системи «космос-земля». Реальні приклади зброї двох останніх видів теж поки невідомі.


Джерело C4ISRnet

Не пропустіть