Мінцифри спростило процес створення Дія.Підпису

Голова Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров спільно з розробниками Дії анонсували оновлення функції Дія.Підпис. Нагадаємо, що при запуску ця функція була досить негативно сприйнята користувачами, оскільки вимагала аутентифікації за допомогою обличчя, яка працювала дуже нестабільно, і часто потребувала багатьох спроб. Після цієї критики розробники забрали необхідність отримання Дія.Підпису для подальшого генерування COVID-сертифікату.

Нагадаємо, що Міністерство цифрової трансформації вперше анонсувало оновлення функції Дія.Підпис у кінці минулого року, при підсумуванні досягнень за 2021 рік. Зараз послугу оновили, що приємно втішить всіх користувачів. Оновлений Дія.Підпис не потребує поворотів головою – для активації послуги достатньо просто кліпнути, дивлячись у камеру.

Нагадаємо, що послуга Дія.Підпис передбачає універсального цифрового ключа для користувача Дії, і самі розробники називають такий ключ найбільш захищеним серед існуючих рішень. Оскільки його інтегровано в Дію, підписом можна проходити віддалену автентифікацію та отримувати державні послуги не лише на комп’ютері, але й на смартфоні, що достатньо зручно.

На даний момент Дія.Підпис використовується у податкових та соціальних послугах, які можна отримати з використанням додатку Дія (його використовують для подання декларацій). Крім цього, Дія.Підпис використовується в monobank, Document Online і Вчасно. Очікується, що з часом кількість сервісів, що підтримують послугу, буде рости. Також важливо згадати про те, що послуга передбачає зберігання історії про всі підписані документи, яка доступна прямо зі смартфона.Не пропустіть