Spotify звільняє близько 1 500 співробітників: причина

Spotify – це новітня технологічна компанія, яка звільняє працівників у рамках заходів зі скорочення витрат. Згідно з публічною запискою Даніеля Ека, співзасновника та генерального директора шведської платформи потокового аудіо, буде скорочено приблизно 17% робочої сили.

Швидкий підрахунок на основі останнього квартального звіту показує, що це близько 1 500 з 9 241 працівника по всьому світу.

Це вже третій випадок, коли Spotify звільняє працівників, на додачу до підвищення цін на преміум-підписку. У січні було звільнено 600 осіб, а в липні ще 200 з підрозділу подкастів були виставлені за двері.

За словами керівника, обговорювалося проведення менших скорочень протягом 2024 і 2025 років, але розрив між фінансовими цілями й поточними операційними витратами призвів до нинішнього рішення.

У 2020 і 2021 роках чисельність персоналу Spotify “значно зросла”, йдеться у службовій записці. The Wall Street Journal зазначає, що кількість працівників майже подвоїлася, оскільки компанія прагнула покращити свій контент, маркетинг та “нові вертикалі”. Наступні 2022 і 2023 роки були більш продуктивними, але Spotify не зміг стати більш ефективним, що підштовхнуло Ека і компанію до радикальних заходів.

Кожен працівник, який звільняється, отримає вихідну допомогу в розмірі приблизно п’яти місячних заробітних плат, а також буде виплачено нарахований і невикористаний ФОП. Медичне обслуговування буде надаватися протягом періоду звільнення, а працівники матимуть право працювати на новому місці через два місяці.

Ек зазначив, що це дозволить Spotify мати “більш сфокусований підхід”, а зміна кадрів – це не крок назад, а “стратегічна переорієнтація”. Співробітники, що залишилися, повинні бути “невпинно винахідливими” в будь-яких майбутніх способах роботи компанії, вирішенні проблем та інноваціях.

Джерело Spotify

Не пропустіть