SpaceX запустила 22 супутники Starlink з Каліфорнії та оновила свій рекорд

Компанія SpaceX вивела на орбіту чергову партію інтернет-супутників Starlink. Ракета Falcon 9 з 22 космічними апаратами Starlink стартувала з каліфорнійської бази Космічних сил Ванденберг у п’ятницю (8 грудня) о 3:03 ранку за східним часом (08:03 за Гринвічем).

Перший ступінь Falcon 9 повернувся на Землю для вертикальної посадки приблизно через 8,5 хвилин після старту. Він приземлився на безпілотний корабель “Of Course I Still Love You”, який знаходився в Тихому океані біля узбережжя Каліфорнії.

Згідно з описом місії SpaceX, це був 13-й запуск і посадка для цієї ракети-носія. Шість з 12 попередніх польотів були місіями Starlink. 22 супутники Starlink мали бути виведені з верхнього ступеня Falcon 9 на низьку навколоземну орбіту приблизно через 62,5 хвилини після старту.

Запуск у п’ятницю вранці став 91-ю орбітальною місією 2023 року для SpaceX, що продовжило річний рекорд компанії. Попередня позначка – 61 запуск – була встановлена у 2022 році.

Більшість запусків ракет SpaceX у 2023 році були використані для поповнення постійно зростаючого супутникового мегасузір’я Starlink, яке наразі складається з понад 5 000 діючих космічних апаратів. І ця кількість продовжуватиме зростати ще принаймні кілька років; SpaceX вже має дозвіл регуляторних органів на запуск загалом 12 000 апаратів Starlink і подала заявку на запуск ще 30 000.

Джерело Space

Не пропустіть