Скільки українські програмісти можуть заробити в Польщі?

Зарплата до 21000 злотих нетто та на 47 % більше вакансій, ніж рік тому — підсумок No Fluff Jobs

Попит на послуги ІТ-спеціалістів, зокрема на посадах, що не вимагають володіння програмуванням, дедалі зростає, що підтверджують дані No Fluff Jobs. No Fluff Jobs, портал із вакансіями для спеціалістів у сфері ІТ, вирішив порівняти перший квартал 2022 року в галузі з відповідним періодом 2021-го. За його аналізом, кількість вакансій значно збільшилась — приріст склав понад 47 %. Щобільше, програмісти можуть розраховувати на вищу заробітну плату в Польщі. Верхня медіана заробітної плати у випадку контрактів B2B (компанії з приватним підприємцем) становила 21 000 злотих нетто + ПДВ. Це приблизно на 12 % більше, ніж у першому кварталі минулого року.

Заробітки зростають

За даними Gartner, глобальні витрати на ІТ-послуги цього року сягатимуть майже 4,5 млрд доларів. Як порівняти з 2021 роком, вони будуть вищими трохи більше ніж на 5 %. За даними No Fluff Jobs, це відображається не лише у більшій кількості вакансій для ІТ-спеціалістів (якщо порівняти перші три місяці 2022 року з таким самим періодом 2021-го), а й у розмірі пропонованої їм заробітної плати.

За даними порталу, медіана діапазону зарплат у першому кварталі цього року у випадку B2B-контракту становила 15000–21000 злотих нетто + ПДВ, а в 2021 році — 13400–18400 злотих нетто + ПДВ. Це означає, що нижня медіана зарплат зросла більше ніж на 10 %, а верхня — на 12 %.

Працевлаштовані на підставі трудового договору можуть розраховувати на зарплату від 10700 до 17000 злотих брутто. У цьому випадку нижня медіана зарплат збільшилась на 6 %, а верхня — майже на 12 %.

“У No Fluff Jobs ми вже 3 роки публікуємо звіти про зарплату в ІТ-індустрії. Рік за роком ми фіксуємо зростання як рівня зарплат, так і кількості вакансій. Компанії постійно змагаються за найкращі таланти. Кількість вакансій значно перевищує кількість наявних спеціалістів у сфері ІТ. Ринок ІТ залишається дуже сприятливим для спеціалістів і спеціалісток у цій галузі”, — каже Томаш Буйок, генеральний директор No Fluff Jobs.

Посади в ІТ, де не потрібно вміти програмувати. Більша популярність і вищий заробіток

ІТ-галузь постійно розвивається і потребує фахівців із багатьма компетенціями. Посади, які ще кілька років тому не були такими популярними, зокрема Project Manager і Product Manager, останнім часом стали дуже важливими в галузі. Медіани нижнього та верхнього діапазонів зарплат у випадку першої категорії в 2021 році коливалися в межах 14000–18600 злотих нетто (+ ПДВ) за контрактом B2B та 11000–15200 злотих брутто за трудовим договором. А в першому кварталі 2022 року — вже в межах 14100–20000 злотих нетто (+ ПДВ) для B2B та 11300–171000 злотих брутто за трудовим договором.

“Помітно зростає популярність посад, не пов’язаних із програмуванням. У першому кварталі 2022 року найбільш оплачуваними фахівцями в Польщі стали проджект-менеджери та продуктові менеджери. Зарплати цих спеціалістів сягнули 20000 злотих. Рік тому верхня медіана їхньої заробітної плати коливалася в межах 15–18 тисяч злотих, тому зростання є насправді значним. Верхня медіана заробітної плати у випадку контракту B2B зросла трохи більше ніж на 2000 злотих нетто + ПДВ”, — зазначає Томаш Буйок, генеральний директор No Fluff Jobs.

Українські розробники на польському ринку ІТ

Польські працедавці охоче влаштовують на роботу українців. Про це свідчить збільшення кількості вакансій на порталі з оголошеннями про роботу No Fluff Jobs, до яких компанії додають позначку з українським прапором — вона означає, що компанія готова працевлаштувати українців. За даними No Fluff Jobs, щомісяця на кандидатів з України, які можуть працювати у Польщі чи дистанційно з інших країн Європейського Союзу або України, чекають понад 1000 вакансій.

На польському ІТ-ринку також починають з’являтись українські компанії, які відкривають свої філії в польських містах, зокрема Intellias, AllStarsIT, Genesis та багато інших. З іншого боку, польські компанії починають наймати програмістів в Україні на дистанційні посади (Sopra Steria) або ж підтверджують свої наміри про відкриття офісу після завершення війни (Sii Ukraine, що є частиною Sii Group).Не пропустіть