Швейцарія буде співпрацювати з Україною у залізничній галузі

Сьогодні, 27 серпня, Міністерством інфраструктури України,“Укрзалізницею”, Stadler та Швейцарським агентством SERV, яке займається страхуванням експортних ризиків, був підписаний Меморандум, що передбачає відкриття фінансування Швейцарською конфедерацією України. Мова йде про сектор залізничного транспорту, фінансування буде у розмірі 500 млн. євро.

Ця подія важлива, серед іншого, тим, що це перший випадок експортного держфінансування України Швейцарією. Також завдяки цьому повинні відбутися значні оновлення у рухомому складі АТ “Укрзалізниця”. За словами Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, в рамках співпраці зі Stadler передбачена не лише закупівля потягів, але й локальне виробництво.

Також завдяки цьому вже за декілька років вдасться провести запуск нових приміських маршрутів City Express у деяких містах, до числа яких на даний момент входять Київ, Харків та Дніпро. Слід зазначити, що Меморандумом передбачена обов’язкова локалізація виробництва, закупівля шістдесяти електропотягів у рамках проекту City Express, з яких 30 будуть використовуватися у приміському сполученні Києва, а ще 30 – для Харкова та Дніпра.

Окрім цього, планується оновити рухомий міжрегіональний склад 20 регіональними електропотягами та 10 для далекого сполучення. Нагадаємо, що заводи компанії Stadler, що виробляє залізничний та міський транспорт різноманітного призначення, окрім Швейцарії, вже мають на своїй території Німеччина, Польща, Білорусь, Іспанія, Румунія та США.