Штучний інтелект зміг довести людям, що не хоче війни

Виглядало це дивно, але цікаво

З’явилася інформація про те, що в Кембриджі відбулись двогодинні дебати, в рамках яких обговорювалося питання потенційної небезпеки, з боку штучного інтелекту по відношенню до людства. Як аргументи “за”, так і аргументи “проти” були приведені самим штучним інтелектом, для чого фахівці скористалися системою Project Debater, розробленої компанією IBM.

У той час як штучно створений “розум” представляв інтереси відразу обох позицій, йому все ж на допомогу прийшли по дві людини з кожної зі сторін. Для того, щоб пристрій міг слухати і аналізувати слова опонентів, була використана система розпізнавання мови, що займало якийсь час, але зате дозволяло Project Debater давати відповіді на всі питання по суті і без відхилень від теми.

Дебати пройшли практично без проблем – єдине, штучний інтелект один з аргументів повторив кілька разів, а також деяка кількість тверджень не були підкріплені аргументами. В іншому ж пристрій впорався із завданням відмінно і довів, що штучний інтелект не являє собою загрозу для людства – з трьохсот людей в аудиторії за дану позицію проголосували 51,22% глядачів.


Не пропустіть