Штучний інтелект показав, як виглядали б селфі Ісуса, Клеопатри та інших історичних постатей

Історики та антропологи часто задаються питанням, як виглядали ті чи інші історичні постаті, і проводять цілі масштабні дослідження та реконструкції, щоби відтворити їхню зовнішність. Але британський кіномонтажер Дункан Томсен вирішив зробити це іншим способом.

Як пише видання Talker, він скористався можливостями штучного інтелекту. І не просто створив серію портретів видатних людей минулого – Ісуса, Клеопатри, Єлизавети І, Наполеона – але й попросив алгоритм представити їх у вигляді селфі. Для цього він скористався системою Midjourney, яка працює через додаток Discord.

За словами Томсена, він витратив цілий місяць на те, щоби розробити формули підказок, правильний спосіб спілкування з ШІ та фотографічні елементи, щоби зрештою отримати кадри, схожі саме на селфі. Зображення, які у нього вийшли, чоловік назвав веселими. “Результати кумедні, і всі, з ким я ділився своєю роботою, не можуть повірити, наскільки реальними виглядають фотографії”, – зізнався автор проєкту.

Зараз Томсен вважає, що його підхід можна використовувати, щоби викладати історію дітям. “Ця технологія може бути використана у школах як новий спосіб навчання та залучення дітей до світової історії — це схоже на подорож у часі без машини часу”, — стверджує він.

Христос з апостолами під час Таємної вечері. Джерело: Duncan Thomsen / SWNS
Клеопатра та її піддані. Джерело: Duncan Thomsen / SWNS
Королева Англії Єлизавета І (1533-1603) з придворними. Джерело: Duncan Thomsen / SWNS
Наполеон та його солдати перед початком битви біля Ватерлоо 18 червня 1815 року. Джерело: Duncan Thomsen / SWNS
Англійські воїни святкують перемогу в битві під Азенкуром 25 жовтня 1415 року. Джерело: Duncan Thomsen / SWNS
Селфі австралопітеків. Джерело: Duncan Thomsen / SWNS
Сахельантропи і їхній печерний груповий автопортрет. Джерело: Duncan Thomsen / SWNS
Джерело OBOZREVATEL

Не пропустіть