Що робити, якщо батарея вашого смартфона почала погано заряджатися

З часом компоненти будь-якого смартфона починають виходити з ладу. І якщо проблема полягає в западаючих кнопках чи динаміку, то вирішити їх не складає ніяких проблем. Куди серйозніше, якщо «вередувати» раптом почне батарея пристрою. Це вже буде небезпечно не тільки для вашого смартфона, але і для вас самих. Так що давайте спробуємо розібратися, що ж робити, якщо батарея вашого смартфона почала виходити з ладу.

В першу чергу, не варто панікувати, адже проблема (як і її вирішення) може бути куди простішою, ніж здається на перший погляд.

Проблема з USB-портом для зарядки

Часто проблема полягає в тому, що металеві поверхні всередині порту зарядного пристрою погано контактують або через виробничий дефект, або через постійне підключення і відключення зарядного кабелю.

Все, що вам потрібно зробити, це вимкнути пристрій, витягти батарею (якщо це можливо) і використовувати щось маленьке, наприклад, зубочистку, щоб очистити від пилу порт (ви здивуєтеся, як багато його може там бути). Далі можна спробувати трохи підігнути сам контакт порту, якщо він виглядає викривленим (а таке трапляється досить часто). Тільки будьте обережні і не перестарайтеся з натисканням.

Проблема з кабелем

Найтендітніша частина зарядного пристрою – це кабель для зарядки. Найпростіший спосіб розпізнати несправний кабель – це спробувати інший і подивитися, що буде. Якщо проблемa вирішена, сміливо викидайте свій старий провід. Він вам більше не потрібен.

Проблема з адаптером живлення

Якщо проблема не в кабелі, то перевірте адаптер живлення. Тут, знову ж таки, може бути забитий USB-порт на самій зарядці або ж може погнутися один з контактів. Ви вже знаєте, що з цим робити. Також спробуйте в різних комбінаціях замінити зарядний пристрій, кабель для зарядки і саму розетку. Можливо, проблема криється десь тут.

Також можна спробувати підключити ваш смартфон до комп’ютера або ноутбука і заміряти час до повного заряду. Якщо після такої способи зі смартфоном все в порядку, то проблема явно не в ньому.

Проблема з ПО смартфона

Оновлення програмного забезпечення та нові версії Android можуть завдати шкоди часу автономної роботи пристроїв, особливо якщо ви оновили вже «немолодий» смартфон до нової версії зеленого робота. У цьому випадку спробуйте зробити відкат операційної системи до більш старої версії. Так, ви позбудетеся деяких функцій, але зате значно заощадите заряд батареї.

Перевірте напругу і силу струму акумуляторної батареї

Не варто лякатися: підключати до смартфону спеціальних вимірювальних приладів зовсім не потрібно. Завантажте безкоштовний додаток Ampere, відкрийте його і підключіть смартфон до адаптера живлення. Програма покаже вам статистику зарядки вашого пристрою, включаючи мінімальний і максимальний рівні навантаження (в міліампер), напруга і максимальний струм. Це також відмінний спосіб дізнатися, який з ваших зарядних пристроїв працює найкраще.

Замініть батарею

Якщо жоден із описаних вище способів вам не підійшов, то, швидше за все, доведеться міняти батарею. Якщо ваш пристрій не представляє собою монолітної «цеглини», то ви можете зробити це і самостійно. В іншому випадку зверніться до найближчого сервісного центру.


Не пропустіть