СБУ затримала хакера, який створив армію ботів

Службі безпеки України (СБУ) вдалося затримати хакера з Івано-Франківська, що створив ботнет (автоматизовану мережу), що включала понад сто тисяч фейкових облікових записів, та використовував її для спам-атак, DDoS-атак та для злому сайтів. Крім цього, він підбирав паролі до електронних пошт. Для пошуку замовників хакер використовував Telegram-чати та закриті форуми, розрахунок здійснювався через заборонені на території України системи електронних платежів.

Що цікаво, Служба безпеки України змогла затримати його через обліковий запис у російському платіжному сервісі WebMoney, у якому він вказав свою реальну адресу, що й дозволило вистежити зловмисника. В результаті обшуку правоохоронці вилучили комп’ютерне обладнання, що містить докази незаконної діяльності.

На даний момент організатор ботнету повинен отримати повідомлення про підозру по частині 2 статті 361-1 (якою передбачено використання, поширення або збут шкідливого програмного забезпечення), та статті 263-1 (якою передбачено перешкоджання роботі комп’ютерів, автоматизованих систем, мереж електрозв’язку через масове поширення повідомлень електрозв’язку) Кримінального кодексу України. До справи підключена Національна поліція за процесуального керівництва Коломийської окружної прокуратури.Не пропустіть