Розсекречені військові випробування супутників Ілона Маска для всесвітнього інтернету

Йдеться знову про проект Starlink

У травні 2019 року компанія SpaceX, засновником якої є Ілон Маск (Elon Musk) запустила на орбіту Землі першу групу з 60 супутників проекту Starlink. Космічні апарати, загальна кількість яких має досягти як мінімум 40 тисяч штук, повинні будуть забезпечити інтернетом все населення планети. Тепер стало відомо, що американські військові проводили у 2018 році експерименти з супутниками Starlink.

Те, що SpaceX співпрацює з військовими США, відомо вже давно. Видання Breaking Defense просто опублікувало подробиці даної співпраці. За інформацією журналістів, Пентагон провів експерименти з супутниками Starlink у грудні 2018 року. Це відбувалося в рамках програми Defense Experimentation Using the Commercial Space Internet.

З листопада по грудень поточного року також будуть проходити військові випробування апаратів. Фахівці перевірять сумісність Starlink з літаючою батареєю підтримки підрозділів сухопутних військ AC-130 Spectre. Навесні 2020 року мають відбутися подібні експерименти з військово-транспортним літаком-заправником KC-135 Stratotanker.

Джерело Breaking Defense

Не пропустіть