Розкрито характеристики чіпів M4 зі штучним інтелектом, які отримають майбутні Mac від Apple

Apple почне оновлювати свою лінійку комп’ютерів Mac чіпами M4 наприкінці 2024 року, повідомляє Марк Гурман з Bloomberg. Чіп M4 буде зосереджений на підвищенні продуктивності для можливостей штучного інтелекту.

Минулого року Apple представила чіпи M3, M3 Pro та M3 Max одночасно в жовтні, тож цілком можливо, що лінійка M4 з’явиться в той самий час. Гурман каже, що вся лінійка Mac має отримати M4 наприкінці 2024 – на початку 2025 року.

Першими чіпами M4 будуть оновлені iMac, бюджетні 14-дюймові MacBook Pro, висококласні 14-дюймові MacBook Pro, 16-дюймові MacBook Pro і Mac mini, а навесні 2025 року – 13-дюймові та 15-дюймові моделі MacBook Air, в середині 2025 року – Mac Studio, а пізніше – Mac Pro.

Кажуть, що Apple наближається до виробництва процесора M4, і очікується, що він буде представлений щонайменше в трьох основних різновидах. Чіпи матимуть кодові назви Donan для молодшого класу, Brava для середнього класу і Hidra для старшого класу. Чіп Donan буде використовуватися в MacBook Pro початкового рівня, MacBook Air і Mac mini, а чіп Brava – в MacBook Pro і Mac mini вищого рівня.

Чіп Hidra розроблений для Mac Pro, що дозволяє припустити, що це чіп “ультра” або “екстремального” рівня. Що стосується Mac Studio, Apple тестує версії з невипущеним чипом епохи M3 і варіацією процесора M4 Brava, який, ймовірно, буде вищого рівня, ніж чипи M4 Pro і M4 Max “Brava”.

Версії настільних комп’ютерів Mac на базі M4 можуть підтримувати до 512 ГБ оперативної пам’яті, що буде помітним стрибком у порівнянні з нинішнім лімітом у 192 ГБ.

Чіпи M4 виготовлятимуться за тим самим 3-нанометровим техпроцесом, що й чіпи M3, але постачальник Apple, компанія TSMC, ймовірно, використовуватиме покращену версію 3-нанометрового техпроцесу для підвищення продуктивності та енергоефективності. Apple також планує додати значно покращений нейронний двигун, який має збільшену кількість ядер для завдань штучного інтелекту.

Джерело MacRumors

Не пропустіть