Правоохоронці підозрюють, що під час держзакупівель ноутбуків для вчителів була задіяна корупційна схема

У Міністерстві освіти та науки, Мінцифри та в СБУ підозрюють, що при проведенні тендерів на закупівлю ноутбуків вчителям була задіяна корупційна схема. У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, що працювала шахрайська схема: зловмисники, представляючись урядовцями, домовлялися про те, як будуть розподілені переможці тендерів у різних регіонах, зрозуміло, з “відкатами”.

«Стало відомо, що шахраї, називаючись представниками членів Уряду, почали домовлятися про розподіл по регіонах переможців закупівель із подальшим отриманням “відкатів”» — зазначили в Мінцифри.

Більш детальну інформацію щодо корупційної змови мають розкрити в рамках офіційного брифінгу, що пройде вже завтра, 13 вересня, о 10:00. Там ми почуємо офіційну позицію Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, тимчасово виконуючого обов’язки начальника ДКІБ СБУ Іллі Вітюка та заступника голови МОН у питаннях цифрового розвитку Артура Селецького.

Слід нагадати, що метою ініціативи “Ноутбук кожному вчителю” є забезпечення відповідними пристроями усіх учителів України. На ініціативу виділено 980 млн. гривень з державного бюджету. Ця субвенція дозволить осучаснити навчальний процес та зробить відповідні засоби доступними кожному вчителю.

Ініціатива “Ноутбук кожному вчителю” передбачає закупівлю більш ніж 60 тисяч пристроїв, при цьому розрахункова очікувана вартість складає 20 тисяч гривень за штуку. На сайті Міністерства цифрової трансформації повідомляється, що цю вартість розрахували, проконсультувавшись з вендорами та проаналізувавши ринок, і вона гарантує високу якість комп’ютерів.

Джерело Мінцифри
Не пропустіть