UPG_price_d+m

Підставка для ноутбука: ефективний засіб проти перегріву

Перегрів ноутбука створює чимало проблем користувачу. Працювати з лептопом, у якого корпус стає гарячим, як чашка кави, не надто приємно. Гудіння кулерів, які марно намагаються відвести зайве тепло, теж істотно діє на нерви. Але набагато гірше, коли через перегрів зменшується продуктивність ноутбука, простіше кажучи, він починає «зависати».

Чому гріється ноутбук

Причин перегріву ноутбука може бути чимало — засмічення компонентів пилом, перекриті вентиляційні отвори, вихід з ладу кулера, застаріли драйвери. Відповідно й вирішення проблеми можуть бути різними: чистка ноутбука, заміна термопасти, оновлення драйверів, розміщення на рівній та твердій поверхні. Якщо жоден з перелічених заходів не дає результатів, можливо, просто сама система охолодження ноутбука не може впоратися з великими навантаженнями, наприклад, під час ігор. Саме для таких випадків існують підставки з ефектом охолодження.

Як вибрати підставку для охолодження

Одразу слід сказати, що для таких цілей придатні лише підставки з вбудованими вентиляторами. Інші різновиди підставок призначені для зручного розміщення ноутбука і не виконують функцій охолодження. Проте, як можна побачити на порталі Магазилла, більшість підставок, представлених на ринку, мають в конструкції один або кілька вентиляторів, що обдувають нижню частину ноутбука, таким чином охолоджуючи його. Для зовнішнього ефекту вентилятори можуть мати різноколірне підсвічування.

Чим більше вентиляторів, тим ефективніше охолодження, але водночас це призводить і до збільшення споживання енергії та рівня шуму. В деяких моделях підставок швидкість обертання вентиляторів можна регулювати відповідно до інтенсивності навантажень на систему ноутбука.

Живлення вентиляторів здійснюється від самого ноутбука через порт USB. Таким чином, підставка займає один з роз’ємів лептопа, тому важливо, щоб на ній був розташований хоча б один додатковий USB порт.

Зазвичай кут нахилу платформи регулюється, а от можливість змінити висоту розташування ноутбука зустрічається нечасто. Так само рідко можна побачити на підставках і місце для мишки, оскільки більшість користувачів вважають, що мишку зручніше тримати на столі.


Не пропустіть