Основні нововведення у щойно представленій лінійці iPhone 14

Компанія Apple провела свою щорічну велику презентацію, на якій показала новинки iPhone 14 та iPhone 14 Plus. Новий смартфон отримав той же процесор, що у iPhone 13 ( A15 Bionic), та і візуально від попередника майже нічим не відрізняється.

Базові моделі отримали 6,1-дюймовий (iPhone 14) та 6,7-дюймовий (iPhone 14 Plus) дисплеї. Вони можуть бути доступні у версії тільки з eSIM без слота для фізичної SIM-карти. Також смартфони підтримують супутниковий зв’язок. Використовувати його можна тільки у Канаді та США, та й лише для обміну текстовими повідомленнями чи екстрених випадків.

Щодо камер, то у новинках з’явилась нова 12-мегапіксельна основна і фронтальна камера з такою ж роздільною здатністю. Для відео з’явився режим Action Mode для якіснішої зйомки в русі.

Продаватимуться ці смартфони у п’яти кольорах корпусу. Продаж iPhone 14 за ціною від $799 стартує 16 вересня, а Phone 14 Plus вартістю від $899 з’явиться на ринку з 7 жовтня.

iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max

Відразу після презентації iPhone 14 та iPhone 14 Plus були представлені iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max. Їх найбільше чекали через велику кількість нововведень.

Новий виріз отримав назву Dynamic Island. В Apple заявляють, що це зовсім новий досвід і він займає на 30% менше місця. Погодьмося, що виглядає ця моноброва свіжо і незвичайно. Смартфони продаватимуться у чотирьох кольорах – чорному, білому, золотому та фіолетовому.

Щодо технічних характеристик, то iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max отримали екрани діагоналлю у 6,1 та 6,7 дюймів, пікова яскравість складає 2000 кд/м2. Такої яскравості наразі нема у жодного смартфона на світі.

Щодо Always-On Display, то в  Apple кажуть, що при частоті в 1 Гц в цьому режимі смартфон не буде швидко розряджатись.

Смартфони отримали новий процесор Apple A16 з 16 мільйонами транзисторів та за 4-нм техпроцесом.

48-мегапіксельні камери і нові режими

Камери у новинок на 65% більші, ніж у iPhone 13 Pro. Основний модуль 48-мегапіксельний, а Apple A16 в iPhone 14 Pro і 14 Pro Max може здійснювати 4 трильйонів операцій з фотографіями у секунду.

iPhone 14 Pro і 14 Pro Max отримали нові режими зйомки – 2Х для телефото-модуля і ProRaw в роздільній здатності 48 Мп для подальшого редагування.

Спалах став більш яскравим, а всі камери почали знімати у 2-3 рази краще при поганому освітленні.

Інші функції та ціни

Звісно, смартфони отримали функцію супутникового зв’язку. Також вони можуть самі подзвонити у службу порятунку, якщо їхній власник потрапив в аварію.

Щодо цін, то вони повністю підтвердились – цінники починаються з 1000 та 1100 доларів у найменшій конфігурації пам’яті відповідно.


Не пропустіть