Огляд смартфона Realme 9 Pro+: майже флагман з відмінною камерою

Номерний модельний ряд Realme з самого початку пропонував дуже цікаві бюджетні рішення, але на початку року в ньому з’явився смартфон, який багато в чому наближений до флагманів – Realme 9 Pro+. Модель отримала фотохромний дизайн, AMOLED-екран з підвищеною частотою оновлення, дуже хорошу основну камеру і швидку зарядку, а також середньобюджетну платформу MediaTek.

Зараз нам вдалося протестувати Realme 9 Pro+ самостійно, і модель виявилась справді цікавою. Смартфон вийшов багато в чому незвичним для свого сегменту, з приємними фішками, яких немає у конкурентів, але має і недоліки, про які варто згадати. Йому є чим здивувати, тому ми готові поділитися своїми враженнями про тестування, щоб ви могли скласти власну думку та вирішити, чи вартий Realme 9 Pro+ вашої уваги.

Характеристики Realme 9 Pro+:

  • Дисплей: 6.4 дюйма, Super AMOLED, 90 Гц, 430 ніт, 600 ніт (пікова яскравість)
  • Чіпсет: MediaTek Dimensity 920 5G (6 нм)
  • Об’єм пам’яті: 6/128 ГБ, 8/128 ГБ, 8/256 ГБ
  • Операційна система: Android 12, Realme UI 3.0
  • Основна камера: 50 МП f/1.8 з OIS, 8 МП f/2.2 (ультраширокий, 119 градусів), 2 МП (макро)
  • Фронтальна камера: 16 МП f/2.4
  • Акумулятор: 4500 мАг, є підтримка швидкої зарядки 60W
  • Фішки: сканер відбитків пальців у дисплеї, мініджек 3.5 міліметра
  • Габарити: 160.2 х 73.3 х 8.0 міліметра, 182 грами

Огляд смартфона Realme 9 Pro+

Дизайн та габарити

Ми тестували Realme 9 Pro+ у класичному чорному кольорі “Midnight Black”, який підійде любителям строгого дизайну. При цьому є і більш дизайнерська версія – градієнтний варіант “Sunrise Blue”, що змінює колір під сильним падінням сонячного світла, а також зелений “Aurora Green”. Кнопки увімкнення та регулювання гучності розташовані на різних гранях. Що приємно, смартфон має і стереодинаміки, і мініджек 3.5 міліметра для підключення навушників.

Огляд смартфона Realme 9 Pro+

У решті зовнішніх аспектів Realme 9 Pro+ достатньо стандартний. Він має трохи заокруглені грані на задній панелі, при цьому вага та товщина відносно невеликі для сучасного смартфона – 182 грами та 8.0 міліметра, відповідно. Загалом, як і будь-який інший смартфон, Realme 9 Pro+ варто потримати в руках самому, щоб остаточно визначитись, чи він подобається вам своєю формою, дизайном і габаритами.

Огляд смартфона Realme 9 Pro+

Дисплей

У Realme 9 Pro+ використовується AMOLED-дисплей з діагоналлю 6.4 дюйма, роздільною здатністю FullHD+, частотою оновлення 90 Гц та частотою оновлення сенсорного шару 360 Гц. Зверху дисплея є маленький виріз під фронтальну камеру з роздільною здатністю 16 МП. Крім цього, під дисплеєм встановлено швидкий сканер відбитків пальців з дуже приємними анімаціями при розблокуванні.

Огляд смартфона Realme 9 Pro+

Слід зазначити, що дисплей у Realme 9 Pro+ хороший. Можливо, хотілось би побачити частоту оновлення на рівні 120 Гц, як, наприклад, у Realme GT Master Edition, але, у будь-якому випадку, на плавність смартфона нарікань немає. От що справді дивує у смартфоні такого цінового сегменту – його нижня рамка, яка виглядає дуже великою як на фоні конкурентів, так і серед модельного ряду Realme, і незрозуміло, чому було прийнято саме таке дизайнерське рішення.

Апаратне забезпечення

За роботу Realme 9 Pro+ відповідальний 6-нанометровий чіпсет MediaTek Dimensity 920, який пропонує хороший рівень продуктивності в середньобюджетному сегменті і має хороший потенціал завдяки підтримці роботи в мережах п’ятого покоління. Система охолодження працює добре, завдяки чому чіпсет демонструє дуже стабільну продуктивність при незначному нагріванні.

Огляд смартфона Realme 9 Pro+

Об’єм оперативної пам’яті у Realme 9 Pro+ складає від 6 ГБ до 8 ГБ, внутрішньої – від 128 ГБ до 256 ГБ. Нам вдалося протестувати версію з 8 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті, і загалом, базової версії достатньо для більшості користувачів, але варіант з 256 ГБ також явно знайде свою аудиторію. У випадку, якщо ви плануєте зберігати на смартфоні справді багато додатків та мультимедіа – варто звернути увагу на топову конфігурацію.

Автономність та фішки

За автономність у Realme 9 Pro+, як і у Realme 8 Pro та Realme 7 Pro, відповідальний акумулятор об’ємом 4500 мАг. У цьому поколінні застосовується швидка зарядка потужністю 60W, яка дозволяє зарядити смартфон буквально за півгодини з нуля до 77 відсотків, що є дуже хорошим показником. Realme 9 Pro+ демонструє повний робочий день у змішаному режимі використання.

Realme 9 Pro+, окрім просунутої камери, про яку ми поговоримо пізніше, пропонує й інші переваги, які далеко не завжди зустрінеш у середньому ціновому сегменті – для прикладу, стереодинаміки, які тут досить хороші. Також слід згадати про Always-On Display з багатьма можливостями в плані кастомізації – можна навіть зробити з будь-якого фото скетч та поставити його на дисплей Always-On.

Програмне забезпечення

З коробки модель поставляється з Android 12 та оболонкою Realme UI 3.0. Ця оболонка Realme пропонує покращений інтерфейс, ще більше опцій кастомізації по всій системі, ніж попередня версія, а також покращені налаштування приватності. Усі попередньо встановлені додатки мають дуже приємний інтерфейс, і загалом вся робота ПЗ Realme 9 Pro+ залишає приємні враження.

З програмних фішок, які працюють трохи дивно, слід звернути увагу на Dynamic RAM Expansion (динамічне розширення оперативної об’єм за рахунок внутрішньої). Особливого сенсу в додаткових 2-5 ГБ оперативної пам’яті немає у цьому випадку і так немає, але навіть при увімкненій фішці приріст швидкості роботи та кількості одночасно доступних у оперативній пам’яті додатків непомітно.

Камера

Основна камера моделі включає основний сенсор 50 МП з оптичною стабілізацією, ультраширокий модуль 8 МП та макро 2 МП, і головна фішка камери смартфона – безумовно, головний сенсор. Тут встановлений Sony IMX766, який має підтримку оптичної стабілізації, і це дає справді дивовижні для середньобюджетного сегменту результати при зйомці відео – цілком на флагманському рівні.

Огляд смартфона Realme 9 Pro+

У арсеналі Realme 9 Pro+ велика кількість фоторежимів, які також показують дуже круті результати – Street Photography 2.0, режим нічної зйомки та багато інших. Крім цього, є новий рушій обробки фото, що забирає шуми на фото з поганим освітленням та покращує деталізацію. Також слід згадати про режим Expert Mode, що дозволяє вручну виставляти велику кількість параметрів зйомки.

Ультраширокі фотографії також хороші – вони чіткі та деталізовані, і явно кращі, ніж демонструє більшість середньобюджетних смартфонів на ринку. Фото на макро модуль відносно адекватні, але слід розуміти, що якість тут далеко не така, як на основному і ультраширокому моделях, і на цей сенсор явно не варто постійно покладатися.

Висновки

Realme 9 Pro+ можна сміливо назвати хорошим збалансованим смартфоном. Він оснащений шикарною камерою, хорошими дисплеєм та чіпсетом, непоганою автономністю з чудовою швидкою зарядкою, а також має приємні фішки у вигляді стереодинаміків та мініджека 3.5 міліметра. Не підвело і програмне забезпечення, яке працює дуже швидко та стабільно, даючи приємний користувацький досвід.

З недоліків моделі слід згадати про велику нижню рамку дисплея, відсутність слота для карти пам’яті microSD та будь-якого захисту від вологи, навіть IP53. Тим не менше, про Realme 9 Pro+ можна сказати, що він виграє у прямих конкурентів по більшості характеристик і можливостей, тому його сміливо можна рекомендувати як варіант для покупки.


Не пропустіть