10 хитрощів для Android: як змусити будь-який смартфон довше працювати без зарядки

Деякі функції збільшать автономність гаджета і продовжать життєвий цикл акумулятора, хоча дечим доведеться пожертвувати.

Збільшити час автономної роботи телефону, що працює на операційній системі Android, нескладно. Достатньо дотримуватися 10-ти простих правил, якими поділилися експерти видання Тechloy.

Темна тема

Багато додатків пропонують користувачам темну тему. Перехід на темний режим може значно скоротити витрату заряду батареї, особливо на телефонах з OLED-дисплеями. Щоб увімкнути темні теми на пристрої, потрібно відкрити контекстне меню або меню швидкого доступу, опустивши головний екран.

Режим економії заряду батареї

Більшість смартфонів Android мають вбудований режим економії заряду батареї. Цей режим знижує фонову активність, обмежує продуктивність і деякі функції, щоб продовжити термін служби акумулятора. Активувати режим енергозбереження/акумулятора можна, зайшовши в додаток налаштувань або відкривши контекстне меню.

Деактивація служби визначення місця розташування

Сервіс визначення місця розташування сильно розряджає батарею, тому його повне вимкнення економить електроенергію. Якщо в цій службі немає гострої потреби, то її можна відключити.

Вимкнення Wi-Fi

Оскільки Wi-Fi постійно шукає з’єднання, це розряджає акумулятор доти, доки з’єднання не буде встановлено. Якщо немає потреби у використанні Wi-Fi на вулиці або в громадських місцях, протокол можна тимчасово деактивувати.

Вимкнення фонових додатків

Фонові додатки буквально пожирають заряд, і роблять це непомітно для користувача. Щоб визначити й обмежити фонову активність застосунків, які активно не використовуються, потрібно перейти в налаштування і знайти розділ використання даних. Там можна дізнатися, які додатки працюють у фоновому режимі: деякі можна видалити, якісь — відключити.

Зменшення яскравості екрана

Зниження яскравості екрана сприяє ефективному енергоспоживанню. Щоб зробити це, необхідно опустити головний екран донизу і натиснути на відповідний віджет.

Обмеження використання даних

Щоб обмежити доступ до фонового режиму обміну даними для додатків, які не потребують постійних оновлень, необхідно перейти в Налаштування — Мережа та Інтернет — Передача даних — увімкнути режим Економія трафіку.

Скорочення часу очікування екрана

Що довше екран телефону залишається увімкненим, то більше заряду батареї використовується. Можна скоротити час очікування, зайшовши в налаштування, торкнувшись розділу “Дисплей” і там відрегулювавши показники.

Тихі повідомлення

Спливаючі вікна з повідомленнями щоразу активують екран і тим самим садять акумулятор. Щоб заощадити заряд батареї, варто вимкнути сповіщення для другорядних застосунків у розділі “Застосунки та сповіщення”.

“Розумна” зарядка акумулятора

Не варто допускати повного розряду акумулятора. Потрібно намагатися підтримувати його зарядженим на рівні від 20% до 80%. Заряджати смартфон краще за допомогою сертифікованого зарядного пристрою.

Дотримання порад, викладених вище, може значно подовжити термін служби акумулятора Android-смартфона і забезпечити його живлення для більш тривалого використання. Важливо пам’ятати, що ці невеликі зусилля мають велике значення для забезпечення довгого життєвого циклу акумулятора.

Джерело ФОКУС

Не пропустіть