Огляд Oppo Enco X – топові бездротові навушники з шумопоглинанням створені у співпраці з Dynaudio

Компанія Oppo відома, у першу чергу, своїми смартфонами, але останнім часом вона відчутно розширила своє портфоліо бездротових навушників. Цього року флагманською моделі компанії стали навушники Oppo Enco X, які нам зараз вдалося протестувати та зробити свої висновки.

Огляд Oppo Enco X (фото itsider.com.ua)

У них є активне поглинання шумів, бездротова зарядка, хороша автономність, підтримка LHDC та багато іншого, тому вони одразу викликали цікавість, але чи змогли вони здивувати за свою ціну та чи можна їх назвати достойним варіантом для покупки? Слід розібратися разом, адже, хоч навушники і просунуті, вони достатньо дорогі.

Огляд Oppo Enco X (фото itsider.com.ua)

Характеристики Oppo Enco X:

  • Частотний діапазон: 20 Гц – 20000 Гц
  • Кодеки: LHDC, AAC та SBC
  • Підключення: Bluetooth 5.2
  • Об’єм акумулятора: 44 мАг у кожному навушнику, 535 мАг у зарядному кейсі
  • Зарядка: USB-C, Qi, 90 хвилин від нуля до ста відсотків (зарядка кейса)
  • Вага: 4.8 грама – кожен навушник, 42.5 грами – зарядний кейс
  • Офіційна ціна в Україні: 4499 гривень (на момент написання огляду)

Огляд Oppo Enco X (фото itsider.com.ua)

Дизайн та ергономіка

Oppo Enco X потрапили до нас на огляд у класичному чорному варіанті. Дизайн у них справді преміальний, і відчуваються вони дуже приємно. На жаль, щоправда, кейс навушників достатньо легко подряпати, але це проблема усіх моделей з глянцевим покриттям. У кейса є LED-індикатор підключення та заряду, а ззаду є брендінг Dynaudio – компанії, яка разом з Oppo працювала над цими навушнкиками.

Навушники справді добре сидять у вухах, але слід правильно підібрати розмір комплектних силіконових амбушур. У навушників зовні глянцеве покриття, через що вони потенційно можуть збирати подряпини, але у нас ця проблема не була помічена. Oppo Enco X захищені від вологи та пилу за стандартом IP54, завдяки чому комфортні для використання під час тренувань або при дощовій погоді.

Підключення та програмне забезпечення

Oppo Enco X підтримують Bluetooth 5.2 та офіційно підтримують підключення до 10 метрів, що на практиці підтвердилося нашим тестом. Протягом тесту підключення було стабільно під час переходу в іншу кімнату та навіть на інший поверх в рамках одного приміщення.

Слід також звернути увагу на те, що навушники справді добре працюють з тач-контролем та виявленням вставляння у вухо, навіть якщо підключений девайс далеко від них. Для смартфонів Oppo є додаткові фішки у вигляді функції Quick Connection (потрібен смартфон з ColorOS 7.0 та вище), а також можливість провести тест того, як навушники сидять у вухах.

Для користувачів зі смартфонами не від Oppo слід використовувати додаток HeyMelody, що дозволяє кастомізувати сенсорне управління. Також цей додаток дозволяє оновлювати програмне забезпечення навушників та перевіряти рівень заряду акумулятора навушників та кейса. Щоправда, додаток HeyMelody є лише для Android, а для iOS додаткових можливостей немає.

Поглинання шумів

Oppo Enco X оснащені двома мікрофонами та двоядерним чіпсетом, які забезпечують роботу активного поглинання шумів. Компанія не розкриває показники поглинання шумів, але вона працює справді ефективно у низькочастотному діапазоні – тобто в літаку, поїзді та у схожих середовищах.

Огляд Oppo Enco X (фото itsider.com.ua)

У навушників є чотири режими поглинання шумів – вимкнено, режим “прозорості”, режим поглинання шумів та режим максимального поглинання шумів. Перші два режими пропускають зовнішні звуки, але режим “прозорості” при цьому добре відсікає низькочастотні шуми. Режим поглинання шумів пропускає менше зовнішніх звуків, а режим максимального поглинання шумів повністю ізолює користувача від зовнішнього середовища.

Якість звуку

Oppo Enco X створені разом з данським брендом Hi-Fi-брендом Dynaudio та підтримують звукову систему Oppo DBEE 3.0. У навушників є підтримка LHDC (Low Latency High-Definition Audio Codec), який кращий за SBC з AAC та пропонує максимальний бітрейт 900 kbps, але на даний момент на ринку мало смартфонів, що підтримують цей стандарт.

Огляд Oppo Enco X (фото itsider.com.ua)

Приємно втішило, що завдяки підтримці Bluetooth 5.2 та технології Binaural Low-Latency Bluetooth Transmission навушники мають справді низькі затримки та відсутність розривів при відтворенні аудіо. Під час перегляду відео на YouTube не було помічено жодних відставань голосу від відеоряду, що зустрічається в небагатьох моделях.

Автономність

Oppo Enco X оснащені акумуляторами по 44 мАг у кожному навушнику, у той час як об’єм акумулятора в зарядному кейсі складає 535 мАг. У нашому тесті, на гучності 50 відсотків та максимальним активним поглинанням шумів, навушники протрималися близько 6 годин на одному заряду. Слід розуміти, що при вищій гучності автономність буде гіршою.

Огляд Oppo Enco X (фото itsider.com.ua)

У Oppo Enco X є підтримка бездротової зарядки та зарядки через USB-C, але ми використовували лише другий варіант. У цьому випадку зарядка повністю розрядженого кейса до ста відсотків зайняла у нас близько 90 хвилин, що навіть краще, ніж офіційні показники Oppo.

Висновки

Oppo Enco X – це справді чудовий вибір, якщо вам потрібні топові бездротові навушники. Вони легкі та комфортні при використанні, мають преміальний дизайн, поглинання шумів, захист за стандартом IP54 та підтримку бездротової зарядки. У них хороший звук, непогана автономність і загалом немає відчутних недоліків. Єдиним мінусом можна назвати відсутність додатку HeyMelody для iOS, через що навушники не вийде використовувати настільки повноцінно з iPhone, як з Android-смартфонами.

Не пропустіть