Огляд Huawei Watch GT 3: стильні преміальні смарт-годинники

Годинник для огляду надано українським офісом компанії Huawei

Компанія Huawei зараз не у найкращій ситуації, але, тим не менше, демонструє багато цікавих рішень, одним з яких можна назвати смарт-годинники Huawei Watch GT 3. Вони поставляються з операційною системою Harmony OS та доступні у двох розмірах: 42 мм та 46 мм. По суті, перед нами преміальне рішення з багатьма фітнес-фішками, яке має цікаві особливості. Отримавши можливість протестувати Huawei Watch GT 3, ми готові поділитися своїми враженнями з вами.

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

Варто зазначити, що на українському ринку ціна Huawei Watch GT 3 доступний у багатьох версіях. Версія 46 міліметрів коштує 9999 гривень у випадку варіанту з металевим ремінцем та 7999 гривень з фтореластомеровим, а 42 міліметри – 9499 гривень та 7499 гривень відповідно. Ціни на рівні флагманських рішень інших виробників, тому ще більш цікаво порівняти, що здатна Huawei запропонувати на фоні конкурентів.

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

Характеристики Huawei Watch GT 3 (46/42 мм):

 • Дисплей: AMOLED, Corning Gorilla Glass 3, 1.43”/1.32”, 466 x 466 пікселів
 • Акумулятор: 455/292 мАг
 • Автономність: 14/7 днів
 • Оперативна пам’ять: 32 МБ
 • Внутрішня пам’ять: 4 ГБ
 • Підключення: Bluetooth 5.2, BLE, Wi-Fi 2.4 ГГц
 • NFC: є
 • Операційна система: Harmony OS
 • Стійкість до вологи: 5 АТМ
 • Підтримка ОС: Android 6.0+, iOS 9.0+
 • Габарити: ширина – 22/20 мм, вага – 42.6/35 грамів

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

Дизайн

Huawei Watch GT 3 – це красивий смарт-годинник з яскравим AMOLED-дисплеєм, корпус якого виконаний з нержавіючої сталі та пластику. Дисплей покритий загнутим захисним склом, що створює враження додаткової площі дисплея. Як ми вже згадували вище, є не лише різні розміри, але й різні варіанти ремінців, у залежності від яких відчутно варіюється ціна. У комплекті з Huawei Watch GT 3 поставляється бездротова магнітна зарядка.

На корпусі смарт-годинника є цифрова “коронка”, яке можна побачити у багатьох інших смарт-годинниках: воно дозволяє скролити меню чи зумитись в системі. Один натиск на “коронку” повертає до попереднього меню. Окрім нього, в управлінні бере участь сенсорний дисплей та додаткова, втоплена у корпус кнопка, яка відповідає за меню тренувань.

Дисплей

У Huawei Watch GT 2 використовується AMOLED-дисплей з діагоналлю 1.43 дюйма або 1.32 дюйма (в залежності від версії, 46 міліметрів чи 42 міліметри), роздільна здатність при цьому складає 466 х 466 пікселів. Довкола дисплея є безель з 60-хвилинною розміткою, при цьому вся фронтальна панель – це суцільний кусок скла, загнутий по краях.

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

Також варто зазначити про підтримку режиму Always On Display (тут він отримав назву “заставка”). Стиль режиму залежить від самого циферблата, що стало нововведенням Huawei Watch GT 3. У випадку, якщо циферблат не підтримує цей режим, на вибір буде доступний один з 6 стандартних варіантів.

Габарити та зручність використання

Huawei Watch GT 3 досить добре сидять на руці (зрозуміло, треба вибрати варіант, який краще підходить вам). Варто зазначити, що годинники досить тонкі та легкі у обох версіях – наприклад, при порівнянні з Apple Watch Series 7 відчувається, що варіант Huawei відчутно легший. Тим не менше, він відчувається на руці, але не створює жодного дискомфорту – словом, тут дотримано ідеальний баланс.

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

Комплектний ремінець приємно здивував якістю та комфортом при використанні, щоправда, варто одразу спробувати всі варіанти та вирішити, який вам більше до вподоби. Загалом, з коробки Huawei Watch GT 3 настільки зручний, що купувати інший ремінець навіть не хочеться (хоча така можливість є, адже тут використовується ремінці стандартної ширини – 22 або 20 міліметрів).

Апаратне забезпечення

У Huawei Watch GT 3 у обох варіантах (42 та 46 міліметрів) однакове апаратне забезпечення, якщо не брати уваги акумулятор (який, очікувано, менший у випадку більш компактної версії). За роботу моделі відповідальний невідомий процесор, що базується на парі архітектури ARM Cortex-M. В парі з ним працює 32 МБ оперативної пам’яті, об’єм внутрішньої пам’яті складає 4 ГБ (в основному, вона використовується для зберігання музики).

Серед модулів, які входять у оснащення смарт-годинника, варто виділити Bluetooth 5.1 (є підтримка Bluetooth Low Energy) та NFC (є підтримка лише платіжного сервісу Huawei Pay). Варто згадати про те, що смарт-годинник отримав мікрофон, що дозволяє говорити прямо по годиннику за умови підключення смартфона.

Додаток-компаньйон Huawei Health

У Huawei Watch GT 3 використовується той самий додаток Huawei Health, що і у випадку інших фітнес-трекерів та смарт-годинників компанії. Він доступний на Android та iOS (для Android радимо завантажувати додаток не з Google Play, а з App Gallery). Додаток досить простий для навігації, пропонує хорошу візуалізацію статистичних даних та зберігає детальну історію.

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

Досить важливим фішкою є елемент Healthy Living – це діаграма, яка відображає різні цілі – кількість кроків, дихальні вправи та сон. Можна встановлювати власні цілі, а не лише використовувати пресети, що робить його дуже зручним засобом для щоденного розпорядку. Також варто зазначити, що додаток дозволяє завантажувати додаткові циферблати, серед яких є як безкоштовні, так і платні.

Програмне забезпечення та управління

Згаданий вище додаток Huawei Health дозволяє завантажувати додатки для Huawei Watch GT 3, деякі з них особливо цікаві та варті завантаження. Додаток для навігації дуже непоганий і складає достойну конкуренцію Google Maps. Варто зазначити, що додатки безкоштовні для завантаження і не мають обмежень по функціоналу, які можна зняти за окрему оплату (принаймні, на момент тестування).

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

Нагадаємо, що Huawei Watch GT 3 поставляється з операційною системою Harmony OS. Вона працює досить швидко та плавно, вся навігація системою здійснюється свайпами вліво, вправо, вверх чи вниз (можна також здійснювати прокрутку по меню, використовуючи “коронку” збоку годинника). Варто згадати про підтримку музикального плеєра, погоду та набір інших стандартних функцій, які тут доступні за прокруткою свайпами вбік від головного екрана.

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

На жаль, смарт-годинник Huawei Watch GT 3 дає можливість відправляти лише SMS-повідомлення, а у месенджерах переписуватися не вийде. Для особистого використання доступно 1.8 ГБ внутрішньої пам’яті, в яку можна завантажувати музику через додаток Huawei Health. Є підтримка форматів mp3, FLAC, AAC, WAV, m4a та opus. Варто зазначити, що музика завантажується досить повільно, через Bluetooth, тому перенести всю дискографію швидко не вийде.

Фішки

Huawei Watch GT 3 – це смарт-годинник, що пропонує вражаючий набір датчиків та сенсорів. Є підтримка трекінгу GPS, Beidou, GLONASS, Galileo та QZSS – великий набір супутникових мере, які дозволяють визначати ваше місцезнаходження майже у будь-якій місцевості. Тут використовується оновлений датчик серцебиття та сенсор SpO2. Можна робити вимірювання як раз на якийсь період часу, так і здійснювати трекінг цілодобово. Слід зазначити, що на молодшій моделі акумулятор урізаний, тому ми не радимо здійснювати цілодобовий трекінг

По суті, єдина можливість, якої немає у Huawei Watch GT 3 і яка є у деяких конкурентів – можливість робити електрокардіограму. Варто зазначити, що у смарт-годинника немає підтримки оплати по NFC на території України, хоча це є далеко не у всіх конкурентів.

Фітнес-трекінг

У Huawei Watch GT 3 є підтримка понад 100 видів тренувань, але що тут справді дуже добре відстежується, так це біг. Є непогані можливості в плані поширення своїх результатів у біговому клубі в додатку Huawei Health, причому можна поширити свій маршрут у вигляді відео.

Також варто зазначити, що після кожного тренування додаток підказує, скільки часу займе відновлення і коли ви маєте бути готовими до наступного тренування. Є й можливість згенерувати тренувальний план бігу, який враховує ваш ріст, вік, вагу, персональні найкращі результати та поточне тренувальне навантаження.

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

Автономність

Найбільшу відмінність між двома версіями робить розмір акумулятора – версія 46 міліметрів може пропрацювати до двох тижнів на одному заряді, у той час як 42 міліметри – до тижня. У випадку використання молодшої версії з вимкненим постійним трекінгом SpO2 вдалося добитись автономності на рівні шести днів, що справді непогано для компактного смарт-годинника з великим набором сенсорів та хорошим AMOLED-дисплеєм.

У випадку старшої моделі автономність поза конкуренцією – вона справді складає близько двох тижнів при вимкненому постійному трекінгу SpO2, і це можна назвати якщо не найкращим, то явно одним з найкращих показників серед конкурентних рішень. В цьому плані молодша модель явно має перевагу над старшою, і при виборі варіантів Huawei Watch GT 3 ми б радили, по можливості, звертати увагу на старший варіант. Варто зауважити, що тренувальний план можна складати на чотири місяці вперед.

У Huawei Watch GT 3 використовується покращений сенсор серцебиття, і він досить швидко показує зміни в серцебитті, що можна побачити на прикладі інтервального бігу чи їзди на велосипеді. Результати достатньо точні, як для смарт-годинника, похибка у порівнянні з медичним датчиком складає близько 5 ударів на хвилину.

Огляд Huawei Watch GT 3 (фото itsider.com.ua)

Висновки

Huawei Watch GT 3 варто купити у тому випадку, якщо вам потрібний преміальний та естетичний смарт-годинник з великою кількістю спортивного функціоналу, який має чудову автономність, плавну і приємну ОС та велику кількість фішок, про які ми згадували в огляді. Окрім цього, як ми вже згадували, він допомагає створити індивідуальний тренувальний план та слідувати цьому плану, що є далеко не у всіх конкурентів.

На жаль, у Huawei Watch GT 3 є і певні недоліки. До них слід віднести відсутність можливості оплати по NFC та вищу ціну за конкурентів. Тим не менше, зазначені плюси, на нашу думку, явно переважують недоліки, і Huawei Watch GT 3 сміливо можна назвати одним з найкращих преміальних смарт-годинників у своєму сегменті.Не пропустіть