Нові та навіть майбутні телефони Xiaomi можуть не отримати оновлення HyperOS

Xiaomi представила нову кастомну оболонку HyperOS, яка замінить MIUI на смартфонах компанії. Вона дебютувала на смартфонах Xiaomi 14 серії минулого місяця, і очікується, що вона також з’явиться на глобальних моделях. Але, як стало відомо, апдейт буде доступний далеко не для всіх нових та майбутніх пристроїв.

Xiaomi завжди суворо ставилася до розблокування завантажувача (бутлоадер), оскільки це викликало б серйозні проблеми з безпекою. Тепер, згідно з повідомленнями, Xiaomi не буде встановлювати оновлення HyperOS на телефони з розблокованим завантажувачем.

Що таке завантажувач

По-перше, нам потрібно зрозуміти, що таке завантажувач. Він відіграє ключову роль на смартфоні в забезпеченні безпечного процесу запуску телефону, виконуючи роль свого роду голкіпера. Завантажувач перевіряє цілісність ОС і блокує будь-які несанкціоновані зміни. Хоча розблокування завантажувача відкриває світ кастомізації та кастомних оболонок, це також є потенційним ризиком. Це основна причина, чому Xiaomi хоче встановити обмеження.

З іншого боку, Google та OnePlus не накладають жодних обмежень, щоб тримати завантажувач заблокованим.

Xiaomi відключить розблокування завантажувача на HyperOS

  • Згідно з повідомленням Android Authority, Xiaomi підтвердила, що розблокування завантажувача буде вимкнено за замовчуванням на HyperOS.
  • Компанія заявляє, що цей крок спрямований на захист безпеки пристрою, уникнення витоку даних і надання користувачам більш безпечного і стабільного користувацького досвіду.
  • Xiaomi зазначає, що користувачі, які хочуть розблокувати завантажувач пристрою, повинні будуть подати запит на дозвіл через форум спільноти.
  • Можливість розблокування завантажувача буде доступна не всім.
  • Xiaomi також вводить нове обмеження, яке дозволяє користувачам розблокувати лише три пристрої на рік. Також може бути встановлений часовий ліміт на те, як довго буде розблоковано завантажувач.
  • Спочатку це обмеження діятиме в Китаї, але компанія розглядає можливість його поширення на інші ринки.

Як вже було сказано, користувачі не отримуватимуть оновлення HyperOS, навіть якщо пристрій, що працює на MIUI, буде розблоковано. Щоб відновити оновлення, клієнтам потрібно знову заблокувати завантажувач.

Джерело 91mobiles

Не пропустіть