Названо найкращі ігри для зняття стресу на PlayStation

Кожен сприймає відеоігри по-своєму: комусь більше до вподоби кіберспортивні дисципліни, комусь – кооперативне проходження, але завжди є момент, коли хочеться просто розслабитися та пройти гру, яка розслабить та зніме стрес. Ці ігри можуть бути з різних жанрів, з різними оцінками та з різним бюджетом, але свою головну роль у вигляді допомоги в знятті стресу вони виконують відмінно. Усі ігри, що представлені у нашій підбірці, можна завантажити з PlayStation Store.

Відкриває наш топ найкращих релаксаційних ігор ексклюзивний проект для платформи PlayStation під назвою “Flower”. Це розслабляюча та приємна гра з хорошою музикою, красивим візуалом та тим самим геймплеєм, який повністю відображає назву нашої підбірки. Гра достатньо коротка, тому чудово підійде, щоб розслабитися після робочого дня або пограти перед сном.

Наступній грі вже 5 років, але її сміливо можна назвати класикою серед проектів для PlayStation. У грі вам слід грати за персонажа, який подорожує піщаними дюнами та досліджує сліди цивілізації, яка давно щезла. Гра отримала високі оцінки як від критиків, так і від користувачів, і є одним з найкращих проектів, що дозволяє просто розслабитися та отримати задоволення від геймплею.

Назва цього проекту походить з міфології: “AB” означає “вода”, а “ZÛ” – “знати”, а саму назву “ABZÛ” інтерпретують як “океан мудрості”. Всі події гри відбуваються у підводному світі, де можна знайти древні забуті секрети, морських жителів та багато іншого. Гра виділяється своїми головоломками, унікальним геймплеєм та живописом, при цьому надихалася Journey, що вже згадувалася у нашій підбірці, тому якщо вам сподобається один з цих проектів, варто спробувати й інший.

У Hohokum вам слід керувати довгою “змією”, що пересувається через сюрреалістичний двовимірний світ. У грі немає конкретних завдань та підказок – вам слід самостійно знаходити ті інтерактивні об’єкти, з якими ваш персонаж зможе взаємодіяти. У грі багато різних світів, серед яких повітряний, водяний та багато інших. Система управління дуже проста – можна прискоритися, сповільнитися та звиватися, тому вона чудово підійде для того, щоб розслабитися та поринути у мальовничі абстрактні світи.

У випадку, якщо вам потрібний не просто відпочинок, а можливість відкинути рутину, поринувши у філософські питання та думки, The Talos Principle можна назвати ідеальною грою. У грі вам слід дослідити найстрашніші катастрофи за всю історію людства, що пов’язані між собою через таємничий собор. Геймплей гри полягає у проходженні різноманітних цікавих головоломок, що з’єднані єдиною метафізичною притчею про розум та сенс життя у приреченому світі. Слід, щоправда, врахувати, що якщо ваша ціль – просто розслабитися, The Talos Principle явно не можна назвати найкращим варіантом через підвищену складність деяких загадок.

Спершу RiME була ексклюзивним проектом для PlayStation, але згодом вийшла й на інших платформах. Ви опинитеся на безлюдному острові, де слід буде виконувати різноманітні головоломки, в ході яких слід буде використовувати роботу звуку, світла, тіней, перспективи, платформ та навіть часу. У проекті також є своя філософія, яка розкривається в ході сюжету та в кінці гри. У світі RiME чудова музика, яскраві барви та дуже цікавий сюжет, тому проект явно вартий вашої уваги.

У світі The Witness вам слід виступити в ролі дослідника великого острову, на якому є багато головоломок. Локації гри уособлюють минуле, теперішнє та майбутнє, відрізняючись стилем та антуражем. Філософія світу The Witness передається через візуальні образи, записи на диктофон та відеозаписи, що розкидані по ігровому світу. Гра включає 667 головоломок, щоправда, не всі є обов’язковими для проходження, і можливості вирішити всі за перше проходження немає. За словами розробника, у грі є головоломка, що під силу лише одному відсотку гравців, через що гра викликає особливе зацікавлення.

У Dreams вам слід керувати маленьким “чортеням”, що використовується для взаємодії зі світом гри. Він може створювати нові об’єкти та персонажів, а також захоплювати та перетягувати їх (що цікаво, гра дозволяє керувати як за допомогою стандартного контролера, так і за допомогою PlayStation Move. Весь ігровий світ, як можна зрозуміти назви – це сни, в яких є різноманітні головоломки, що слід проходити з особливими вміннями ігрового персонажа, та предметами, що були отримані вві сні. У гравців навіть є можливість створювати власні рівні та ділитися ними, причому в мультиплеєрі. Dreams справді заворожує своїм унікальним світом, механіки та стилем.

Наступна гра у нашому списку входить до відомої серії ексклюзивних ігор для PlayStation, що носить назву LittleBigPlanet. У третій частині, окрім стандартних елементів платформера та конструктора, з’явилася можливість проходити гру в кооперативному режимі, а також три нові персонажі з унікальними вміннями. Як і у випадку попередників, світ гри вирізняється особливим “ганчір’яним” стилем, завдяки якому ігровий світ можна назвати справді унікальним та неповторним.

У нашій підбірці є ще один ексклюзив для PlayStation – платформер Sackboy: A Big Adventure, який входить до серії ігор LittleBigPlanet (проект є спін-офом цієї серії). Гра включає як локальний, так і онлайн-мультиплеєр до 4 гравців. Що важливо, управління та ігрові можливості змінилися, адже серія LittleBigPlanet була 2.5D-платформером, у той час як Sackboy: A Big Adventure – повноцінний 3D-проект. Гра чудово підійде всім, хто хоче приємно провести час, а особливо – фанатам серії.

Не пропустіть