Названо критичний недолік усіх iPhone 13

Нещодавно презентовані флагманські смартфони компанії Apple поступили у продаж, у тому числі й на українському ринку, і за ці смартфони слід віддати немалу суму. Наприклад, топовий iPhone 13 Pro у базовій конфігурації пам’яті зі 128 ГБ внутрішньої пам’яті коштує 999 доларів на ринку США, При такій ціновій політиці користувачі очікують отримати бездоганний продукт (або близький до такого). Зараз, після виходу iPhone 13 та його поступлення у продаж, користувачі змогли виявити критичний недолік.

Першим власникам iPhone 13 вдалося виявити, що під нічної та вечірньої зйомки, при відсутності сонця, на знятих фото можна побачити відблискування та артефакти. Такі проблеми видно кожен раз, коли при зйомці людей чи об’єктів у кадр попадають яскраві освітлені об’єкти. Уперше проблему помітили ще 5 років тому, у iPhone 7, і її причина – використання сапфірового скла на об’єктиві камери, яке виконує захисну функцію. Щоправда, проблема була майже невідчутною та зустрічалася рідко, і лише в останніх двох поколіннях стала зустрічатись постійно та стала справді гострою.

Враховуючи те, скільки часу ця проблема зустрічається у смартфонах Apple, можна подумати, що її виправлення неможливе, але у смартфонах Xiaomi та Vivo свого часу також були проблеми, і їх вдалося виправити, застосувавши спеціальне покриття для лінз, завдяки якому не з’являються відблиски та засвіти на фотографіях. Таке покриття застосовують навіть у бюджетних Android-смартфонах, але компанії Apple чомусь не вдалося вирішити це у своїх дорогих флагманах.

На жаль, ця проблема не виправляється самостійно чи оновленням програмного забезпечення, оскільки вона виключно апаратна. Враховуючи те, що у компанії Apple досить відчутно змінили конструкцію камери у iPhone 13, а також збільшили фізичні розміри сенсорів, більшість користувачів не сумнівалися, що цю проблему повністю заберуть, але, на жаль, вона залишилася, і для виправлення слід буде чекати наступного покоління (хоча невідомо, чи у ньому все-таки виправлять проблему).

Не пропустіть