Науковці синтезували нове «залізне колесо»

Дослідники з Казані та Москви створили нову молекулу з восьми іонів заліза, які утворюють цикл та знаходяться всередині іонів кадмію. Такі сполуки являють собою перспективні компоненти для створення молекулярних машин й носіїв для адресного доставлення ліків. Як зазначають провідні світові експерти, це інноваційна технологія для сучасної біомедицини. Результати роботи опубліковані в науковому журналі Dalton Transactions.

Нове з’єднання належить до класу ferric wheels («залізне колесо»). Сполуки металів з циклічною структурою представляють великий інтерес як носії для адресного доставлення ліків в клітку і компонентів молекулярних машин – пристроїв, здатних маніпулювати поодинокими атомами та молекулами, і мають потенціал практичного використання в медицині.

До утворення плоских циклічних молекул з різним числом атомів в циклі (від 6 до 64) схильні багато металів, найчастіше зустрічаються цикли з 6-12 атомів. Внутрішній простір молекули може залишатися вільним або містити інкапсульовані невеликі молекули, такі як воду, або іони інших металів.

Джерело sciencedaily.com
Не пропустіть