Наступного місяця Google почне видаляти акаунти користувачів Gmail. Як цього не допустити

Компанія Google попередила, що неактивні акаунти Google, включаючи Gmail, Фото та інші, будуть видалені десь у грудні. Згідно з повідомленням, будь-який акаунт, в який не входили і яким не користувалися принаймні два роки, підлягає видаленню.

Для тих, хто має обліковий запис Google, незалежно від того, чи є він у формі акаунта Gmail чи ні, це вплине на вашу здатність входити в будь-який з додатків екосистеми Google. По суті, видалені акаунти втратять доступ до таких додатків, як Gmail, Google Фото, Диск і будь-які інші сайти та програми, що належать Google.

Коли Google почне видаляти неактивні акаунти?

Новина про те, що неактивні акаунти будуть видалені, з’явилася в середині 2023 року. Це дало всім користувачам цілих сім місяців, щоб переконатися, що їхні акаунти позначені як активні в бекенді Google.

Найближчим часом Google почне видаляти неактивні акаунти десь у грудні. Компанія не уточнила, коли саме в грудні це може статися, але слід вважати, що це почнеться 1 грудня і триватиме до 2024 року.

Google також зазначили, що неактивні акаунти отримають кілька попереджень про майбутнє видалення, в тому числі на електронну пошту для відновлення, пов’язану з акаунтом. Ця хвиля спочатку торкнеться акаунтів, які були створені, а потім більше ніколи не використовувалися.

Що вважається “неактивним”?

Будь-який акаунт Google, який не використовувався протягом останніх двох років, буде видалено. Щоб вважатися “активним”, акаунт повинен виконати якусь невелику дію. Навіть така проста дія, як використання Пошуку Google лише один раз за останні два роки, гарантує, що ваш акаунт залишиться активним.

Ще одна важлива річ, на яку слід звернути увагу, – це те, що Google не видалятиме акаунти з раніше завантаженими відео на YouTube. Це створило б проблеми з історичною релевантністю. Google також не видалятиме акаунти Workspace або Business.

Як повторно активувати свій обліковий запис Google

Щоб знову позначити обліковий запис як “активний”, потрібно зовсім небагато. Згідно з даними Google, є кілька способів зробити це.

Примітка: Якщо ви створили обліковий запис більш як два роки тому і більше не користуєтеся ним або не дбаєте про нього, подумайте про те, щоб видалити його. Це звільнить імена користувачів і місце на сервері, що потенційно може знизити вартість підписки на Google. Це також створює проблеми з безпекою, про що Google зазначає у своєму оригінальному релізі.

Ось список основних дій, які ви можете виконати, щоб ваш акаунт вважався активним:

  • Читання або надсилання електронного листа;
  • Використання Google Диску, Документів або Таблиць;
  • Перегляд відео на YouTube;
  • Завантаження програми з Google Play Store;
  • Використання Пошуку Google;
  • Використання входу за допомогою Google для входу в сторонні програми або служби;
  • Використання пристрою Android, на якому ви ввійшли в цей обліковий запис;

Починаючи з грудня, акаунти, в яких не було виконано вищезазначених дій, будуть видалені назавжди. Підтримуючи свій обліковий запис Google активним, ви збережете його і захистите від видалення – принаймні, протягом наступних двох років.

Джерело 9to5google

Не пропустіть