NASA планує поселити людей у марсіанський модуль на цілий рік

Американське аерокосмічне агентство шукає добровольців, які погодяться цілий рік прожити в марсіанських умовах. Ця місія послужить імітацією життя на Марсі.

Для цього всередині Космічного центру Джонсона в Х’юстоні на території 158 квадратних метрів методом 3D-друку буде побудований спеціальний модуль Mars Dune Alpha, розрахований на чотирьох людей. Там вони будуть жити і працювати, моделювати ситуації виходу у відкритий космос і виконувати інші завдання.

Такі типи моделювання називаються аналоговими місіями. NASA планує три експеримени, перший з яких повинен початися вже наступної осені.

Відібрані кандидати візьмуть участь в моделюванні місії з дослідження Марсу з симуляціями виходу у відкритий космос. У них буде обмежений контакт з сім’ями, друзями і близькими, їм доведеться навчитися справлятися з обмеженими ресурсами і відмовами в роботі обладнання.

Представники NASA заявили, що моделювання на Землі допоможе зрозуміти і протистояти фізичним і психологічним проблемам, з якими астронавти зіткнуться перед відправкою на Марс.

Кандидати повинні бути віком від 30 до 35 років і мати хороше фізичне здоров’я. Для місії необхідно мати ступінь магістра в галузі інженерії, математики або інформатики, а також досвід пілотування не менше двох років. Сума контракту не повідомляється.Не пропустіть