Наймасштабніше оновлення Wi-Fi за останні 20 років починають впроваджувати в життя

Wi-Fi Alliance вже приступила до сертифікації перших пристроїв з підтримкою нового стандарту Wi-Fi 6E

Wi-Fi скоро стане набагато краще. Чому? Тому що вже в цьому році багато смартфонів, ноутбуків, телевізорів, маршрутизаторів та інша електроніка отримає підтримку нового стандарту бездротового зв’язку Wi-Fi 6E. Простіше кажучи, це як з’їхати зі звичайної дороги на восьмисмугову трасу. Це найбільше оновлення Wi-Fi за останні 20 років, завдяки якому підключення до інтернету має стати більш надійним і швидким.

Галузева група Wi-Fi Alliance, яка розробляє стандарти Wi-Fi-мереж, приступила до сертифікації першої хвилі продуктів з підтримкою Wi-Fi 6E. За даними дослідницької компанії IDC, смартфони, комп’ютери і ноутбуки з підтримкою цього стандарту повинні з’явитися на ринку в перші місяці поточного року, а телевізори та пристрої віртуальної реальності – ближче до літа.

Деякі з цих пристроїв, ймовірно, будуть анонсовані вже на наступному тижні в рамках виставки CES 2021. Samsung планує представити свої флагманські смартфони серії Galaxy S21, і вони напевно теж будуть мати підтримку Wi-Fi 6E. Оскільки мобільна платформа Snapdragon 888 вже підтримує новий стандарт, Wi-Fi 6E повинен бути присутнім в багатьох Android-флагманів цього року.

Існуючі пристрої Wi-Fi працюють в двох діапазонах частот – 2,4 ГГц і 5 ГГц. У новому стандарті Wi-Fi 6E додається третій діапазон – 6 ГГц. Це дозволяє в чотири рази збільшити загальну кількість радіохвиль, використовуваних для Wi-Fi. Іншими словами, можна дозволити собі більш широкі і високошвидкісні з’єднання, а ймовірність завантаженості каналів і нестачі спектра істотно знизиться. Наприклад, в багатоквартирному будинку Wi-Fi сусідів може створювати перешкоди, але з Wi-Fi 6E пропускна здатність набагато більше, тому навряд чи таке можливо.

Повинен пройти якийсь час, перш ніж більшість нових пристроїв будуть поставлятися з підтримкою Wi-Fi 6E. Навіть не всі гаджети на сьогоднішній день підтримують Wi-Fi 6, який був представлений пару років назад. За прогнозами IDC, до кінця 2022 року тільки 20% пристроїв, сумісних з Wi-Fi 6, отримають підтримку Wi-Fi 6E. Є ще одна перешкода на шляху до впровадження нового стандарту зв’язку – регулюючі органи по всьому світу, які повинні дозволити використання смуги 6 ГГц і затвердити спектр частот для Wi-Fi.

Джерело hitechnews.com.ua
Не пропустіть