Мобільний оператор Kyivstar може стати власністю держави

Вже незабаром на мобільного оператора Kyivstar можуть чекати суттєві зміни. У Верховній Раді зареєстровано проект постанови під номером 7373, згідно з яким пропонується націоналізація банку “Альфа Банк”, телекомунікаційної компанії Kyivstar, компанії “Алюміній України” та заводів “Моршинський” і “Миргородський”.

У мобільного оператора Kyivstar є зв’язки з інвестгрупою LetterOne, що має майже половину акцій VEON, яка, у свою чергу, є власником Kyivstar. У свою чергу, серед акціонерів LetterOne є Петро Авен і Михайло Фрідман. Ці двоє російських бізнесменів вийшли зі складу наглядової ради LetterOne після початку війни, але не з ряду акціонерів.

Схожі ситуації і з рештою компаній – всі так чи інакше пов’язані з російськими фінансами. За словами депутатів, завдяки прийняттю цієї постанови зменшаться реальні та потенційні загрози нашій державі. Варто нагадати, що в української влади є намір націоналізації всієї російської власності в Україні для часткової компенсації збитків, завданих внаслідок російського повномасштабного вторгнення.


Джерело Верховна Рада України

Не пропустіть