Microsoft підтверджує, що не випустить Windows 12

Попередні припущення про те, що Microsoft відходить від трирічного циклу оновлення Windows, виявилися правдою. В офіційному блозі Microsoft оголосила, що “Windows 11 24H2” стане основним оновленням у 2024 році, що відсуне очікуваний випуск Windows 12 на 2025 рік або пізніше.

Корпорація Майкрософт тонко розкрила цю стратегічну зміну в журналі змін нещодавньої попередньої збірки Windows 11 Insider Preview Build. У журналі змін зазначено:

“Починаючи зі збірки 26-xx сьогодні, інсайдери Windows на каналах Canary і Dev побачать оновлену версію в розділі “Налаштування” > “Система” > “Про систему” (і winver) до версії 24H2. Це означає, що Windows 11, версія 24H2 буде щорічним оновленням функцій цього року. Як уже згадувалося, Windows 11 матиме щорічний цикл оновлення функцій, які виходитимуть у другій половині календарного року”.

Тепер компанія чітко взяла на себе зобов’язання випускати одне щорічне оновлення для Windows 11, заплановане на друге півріччя кожного року. Це знаменує собою перехід від менших і частіших оновлень, які були в минулому.

Таке рішення може бути пов’язане зі стурбованістю Microsoft щодо посилення фрагментації користувацької бази. Windows 10 продовжує утримувати домінуючу частку ринку в 66%, в той час як Windows 11 відстає на 28%. Представлення Windows 12 у 2024 році може ще більше розділити екосистему Windows, чого Microsoft, ймовірно, хоче уникнути.

Замість цього користувачі можуть очікувати на значні функції на основі ШІ та інші вдосконалення в оновленні Windows 11 24H2. Точна інформація про те, якими будуть ці функції ШІ, все ще висить у повітрі, але ми можемо очікувати, що більше подробиць з’явиться в найближчі місяці.

Однак концепції, про які раніше ходили чутки, такі як перероблений інтерфейс робочого столу з “плаваючою панеллю завдань”, що є характерною рисою Windows 12, не втіляться в життя в найближчому майбутньому. Тож значне візуальне оновлення Windows малоймовірне до 2025 року.

Щодо термінів випуску, то збірки Windows 11 24H2 надійдуть до виробників (RTM) у квітні 2024 року. Загальнодоступність орієнтовно очікується десь між вереснем і жовтнем 2024 року.

Джерело Microsoft

Не пропустіть