Microsoft готує полегшену модульну версію Windows 12 із вбудованим ШІ

Компанія Microsoft працює над модульною версією Windows, яку користувачі зможуть налаштовувати під власні потреби та залежно від можливостей свого пристрою. Про це пише Windows Central.

Ідея модульної Windows не нова. Microsoft намагалася реалізувати її ще з Windows 10X. Проте проєкт скасували у 2021 році. Тепер відомо, що компанія повернулася до його реалізації, але вже з акцентом на ШІ та вбудовану сумісність із застарілими програмами.

Проєкт під кодовою назвою CorePC розробляється як модульний і налаштовуваний варіант Windows 12, що дозволяє використовувати різні форм-фактори. Наприклад, для більш ефективної роботи ОС на навчальних ноутбуках можна буде відмовлятися від функцій настільного комп’ютера і навпаки.

CorePC також зробить нову ОС швидшою та безпечнішою. Поділ операційної системи дозволить їй оновлюватись менш ніж за 90 секунд, а закритий доступ до розділів обмежить втручання з боку користувачів та інших програм, як на iPadOS або Android.

Також у Windows 12 буде інтегрований штучний інтелект. Завдяки цьому в ОС можуть з’явитися функції, які є у ChatGPT-4 – генерація тексту, розпізнавання об’єктів та фраз на зображеннях тощо. Однак для роботи деяких із них знадобиться спеціальне обладнання.

Якщо вірити інсайдеру, рання версія Windows 12 тестується всередині компанії. Вона приблизно на 60-75% менша за Windows 11 і підтримує тільки браузер Edge. Її реліз попередньо призначений на 2024 рік.

Джерело windowscentral

Не пропустіть