Користувачі Apple у майже 100 країнах ризикують стати жертвами критичних вірусних атак

Компанія Apple попередила користувачів у 92 країнах, що вони можуть стати потенційними жертвами “атак шпигунських програм”, йдеться в електронному листі з повідомленням про загрозу, надісланому цільовим користувачам.

Зловмисники намагалися скомпрометувати iPhone, йдеться в електронному листі, який отримав Reuters. Ці атаки є більш витонченими й цілеспрямованими, ніж звичайні дії кіберзлочинців або шкідливе програмне забезпечення.

У повному тексті попередження сказано

Apple виявила, що ви стали об’єктом атаки шпигунського програмного забезпечення найманців, яке намагається віддалено скомпрометувати iPhone, пов’язаний з вашим обліковим записом Apple ID.

Ця атака, ймовірно, націлена саме на вас через те, хто ви є або чим займаєтеся. Хоча ніколи не можна досягти абсолютної впевненості у виявленні таких атак, компанія Apple дуже довіряє цьому попередженню – будь ласка, поставтеся до нього з усією серйозністю.

Це попередження з’явилося за кілька днів до початку загальних виборів в Індії, і багато інших країн також готуються до голосування протягом наступних тижнів і місяців. Компанія Apple заявила, що не може надати інформацію про те, що стало причиною цього попередження, оскільки це може допомогти зловмисникам-найманцям адаптувати свою поведінку, щоб уникнути виявлення в майбутньому.

“Атака найманих шпигунських програм” – це нова назва, яку Apple використовує для конкретної загрози, яку раніше називали “атакою, що фінансується державою”. Згідно зі сторінкою підтримки компанії, ці злочинці застосовують “виняткові ресурси, щоб націлитися на дуже невелику кількість конкретних осіб та їхніх пристроїв”.

На сторінці підтримки зазначається, що такі атаки дуже складні, коштують “мільйони доларів” на розробку та реалізацію і мають короткий термін придатності; переважна більшість користувачів ніколи не стануть мішенню таких атак.

Джерело GSMArena

Не пропустіть