UPG_price_d+m

Корупційний скандал у Держспецзв’язку: Кабмін реагує на привласнення державних коштів та звільняє голову служби

У результаті розкриття корупційної схеми, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про звільнення голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Юрія Щиголя, та його заступника з цифрового розвитку, Віктора Жори. За тимчасового керівника призначено Дмитра Маковського.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили організовану групу, в яку входили керівники Держспецзв’язку. Вони підозрюються у привласненні понад 62 мільйонів гривень державних коштів, виділених на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.

За слідством встановлено, що протягом 2020-2022 років керівництво Держспецзв’язку розробило схему привласнення бюджетних коштів. Вони залучили підконтрольні компанії, секретизували закупівлю та уклали договори на суму понад 285 мільйонів гривень. Однак реальна вартість закупленого програмного забезпечення склала лише 223 мільйони гривень, а решта коштів була привласнена учасниками групи.

У злочині підозрюють шістьох осіб, включаючи голову та заступника Держспецзв’язку, гендиректора і працівника держпідприємства, а також власника групи компаній, який вважається організатором схеми, і його працівника.

Кабмін висловлює рішучий стан в протистоянні корупції та підкреслює необхідність правової відповідальності для тих, хто порушує закон та завдає шкоду інтересам держави.


Не пропустіть