Контрабандисти намагалися перевезти в Україну техніку Apple під виглядом сміття

Працівники ГУБКОЗ СБУ, митниця та оперативно-розшуковий відділ Окремого КПП “Київ” розкрили схему перевезення дорогої техніки, під час якого порушувалося митне законодавство. За словами правоохоронців, незаконне перевезення здійснювалося бортпровідниками української авіакомпанії.

Вони ховали смартфони компанії Apple у харчові контейнери, пакети зі сміттям та в салоні літака, конструктивними особливостями якого була передбачена така можливість, після чого їх мали прибрати та вивезти клінінг-працівники в рамках стандартного підготовчого процесу до здійснення рейсу.

Правоохоронцям вдалося виявити протизаконну схему, через що план не був реалізований. Після того, як було оглянуто літак, було виявлено 85 пристроїв, випущених компанією Apple, у тому числі iPhone 12 Pro Max, iPhone XS, iPhone XR та MacBook Pro.

Згідно з останніми даними, схема передбачала залучення близько 10 українських громадян, при цьому загалом товар був оцінений у 100 тисяч доларів, що можна назвати справді значною сумою. На даний момент проходять заходи з перевірки, згодом буде оприлюднена більш детальна інформація.

Не пропустіть