Компанія Microsoft обвалила акції Intel

Американський IT-гігант Microsoft планує випускати свої процесори. Через цю новину акції Intel обвалилися.

Як передає агенція Bloomberg, компанія Гейтса збирається як Apple налагодити випуск процесорів власної розробки. Це дозволить компанії заощадити на закупівлі компонентів для своїх пристроїв, а також послабити залежність від Intel, AMD і Qualcomm.

Підрозділ, який займається розробкою процесорів, підпорядковане главі Azure Джейсону Зандеру, а це значить, що ці чіпи в першу чергу створюються з прицілом на використання в серверах та хмарній інфраструктурі. Втім, не виключено, що Microsoft вирішить застосовувати їх в ноутбуках, планшетах, комп’ютерах та ігрових консолях.

Зараз компанія активно набирає в нову команду колишніх співробітників Intel, AMD, Nvidia і Qualcomm. Нагадаємо, що сучасний сервіс Azure будується на процесорах сімейства Intel Xeon. У ноутбуках і планшетах Surface застосовуються як процесори Intel, так і чіпи Snapdragon, створені Microsoft у співпраці з Qualcomm.

Акції Intel на тлі цих новин вже подешевшали на 6,5% до 47,5 доларів за штуку. Капіталізація AMD просіла менш значно – всього на 1%.

Джерело bloomberg.com
Не пропустіть