Кілька українських інтернет-провайдерів розблокували заборонені російські й сепаратистські сайти

В окремих українських інтернет-провайдерів стали доступними заборонені деякі російські та сепаратистські сайти.

Зокрема, заборонені сайти були доступні абонентам “Волі”, “Київстару” та кількох регіональних провайдерів (зокрема, дніпровського “Союз Телеком”, мережі провайдера UNTC (надає послуги в Києві та Київській області, Житомирі, Миколаєві, Рівному, Харкові, Херсоні та Черкасах). Про це пише “Гордон“.

Зокрема, були розблоковані сайти підконтрольного бойовикам “ДНР” агентства ДАН, а також “Російська весна”, “Політнавігатор”, News Front, сайт так званої “генеральної прокуратури ЛНР”, yandex.ua (yandex.ru – заблокований), WebMoney, “Новинне агентство Харкова”. До того, ж у провайдерів був розблокований різний перелік заборонених сайтів.

У “Волі” ситуацію коментувати відмовилися – мовляв, діють у правовому полі й усі вимоги законодавства виконують.

“Київстар” заново заблокував сайти.

“Київстар” виконує вимоги указу президента щодо запобігання доступу до інтернет-ресурсів, які порушують законодавство України. Однак деякі сайти намагаються обходити блокування, мігруючи на нові IP-адреси або хостинг-платформи. Наші фахівці намагаються оперативно виявляти подібні схеми і приймають контрзаходи. Тому для нас дуже важливий зворотний зв’язок від наших користувачів, що допомагає нам оперативно реагувати на дії сайтів-порушників“, – пояснили в пресслужбі компанії.

В опитаних клієнтів інших великих українських інтернет-провайдерів “Укртелеком”, “Тріолан”, “Ланет” доступ до всіх перерахованих у цій публікації сайтів був заблокований.

Перелік сайтів, що мають бути заблоковані, затвердив указом президент. Список періодично доповнюється та корегується. Останнє його оновлення було навесні 2019 року. Провайдерів зобов’язують блокувати сайти протягом трьох років.

Джерело internetua.com
Не пропустіть