Intel презентувала першу мобільну дискретну відеокарту Iris Xe Max

Компанія Intel неочікувано презентувала нову дискретну відеокарту Iris Xe Max, яка, що цікаво, стала першим дискретним мобільним рішенням Intel за всі часи. Що цікаво, вона має майже такий самий набір характеристик, як і десктопна версія.

На жаль, Iris Xe Max використовує той самий GPU, який ліг у основу всіх мобільних процесорів Tiger Lake. Для прикладу, тут ті самі 96 обчислювальних блоків, щоправда, з частотою 1.65 ГГц, а також є виділена пам’ять LPDDR4x об’ємом 4 ГБ, що, щоправда, має свої недоліки – пропускна швидкість складає 68 Гб/с. Також слід звернути увагу на підтримку стандарту PCIe 4.0, техпроцес 10 нанометрів, а також підтримку стандартів DirectX 12.1, HDMI 2.0b та DisplayPort 1.4 для підключення моніторів.

Сама компанія Intel, як головну фішку, виділила підтримку технології Deep Link, щоправда, не до кінця пояснивши її суть. Згідно з офіційним прес-релізом, завдяки ній об’єднуються механізми обробки в рамках загального програмного середовища, завдяки чому при розробці програмного забезпечення для створення контенту значно збільшується продуктивність. Також є адаптивні можливості штучного інтелекту, які дозволяють краще рендерити контент на обох графічних процесорах, і підтримка найсучасніших механізмів кодування.

Якщо простіше, якщо у нових ноутбуках буде дискретна та інтегрована відеокарта Xe, то вони можуть об’єднуватися в робочих задачах, щоправда, невідомо, чи буде це реалізовано в іграх. Можна згадати технологію AMD Radeon Dual Graphics, яка працювала за схожим принципом, щоправда, у іграх, а не робочих задачах. Очікується, що нові ноутбуки з цією відеокартою почнуть продаватися вже сьогодні – ними стануть Acer Swift 3x, Asus VivoBook Flip TP470 та Dell Inspiron 15 7000.

Джерело Intel
Не пропустіть