Google заплатить по 500 доларів користувачам смартфонів Pixel

У травні 2019 року компанія Google погодилася виплатити власникам смартфонів Pixel і Pixel XL компенсацію в розмірі 7,25 млн доларів в рамках врегулювання колективного позову. Позивачі були незадоволені тим, що в цих пристроях відмовляє мікрофон.

Суд північного округу Каліфорнії виніс фінальне рішення за цим позовом. Той, хто придбав смартфон Pixel або Pixel XL до 4 січня 2017 року, може залишити заявку на отримання від Google компенсації в розмірі до 500 доларів.

Встигнути подати заявку потрібно до 7 жовтня 2019 року, після цієї дати претензії прийматися не будуть. На максимальну виплату можуть розраховувати лише ті, хто купив кілька пристроїв, які опинилися бракованими. За один смартфон Google виплатить 350 доларів і лише при документальному підтвердженні того, що у пристрої спостерігалися проблеми з мікрофоном. Компанія також заплатить додаткову компенсацію тим, хто поніс витрати на ремонт пристрою або повернув його в магазин, щоб отримати інший апарат з доплатою.

Примітно, що виплата належить навіть тим, чиї смартфони працюють нормально і не мають проблем з мікрофоном. Правда, вони можуть розраховувати на виплату лише 20 доларів.

Компенсація абсолютно безплатна, тобто повертати смартфон або здавати його в платний ремонт не потрібно. Смартфони Pixel першого покоління зараз вартують в США менше ніж сума компенсації, тому не виключено, що ділки будуть масово скуповувати їх на Ebay, щоб заробити.

Суд і раніше примушував Google до виплати великої компенсації за браковані смартфони. У квітні 2019 року в США винесено судове рішення за колективним позовом від власників смартфона Nexus 6P. Позивачі вимагали з відповідачів в цілому 9,75 мільйона доларів США. Вони стверджували, що в Nexus 6P спочатку був виробничий дефект, однак Google, усвідомлюючи це, продовжувала продавати смартфон і не вносила в його конструкцію зміни, які могли б запобігти поломці. Всі покупці Nexus 6P в США могли отримати відшкодування в розмірі до 400 доларів залежно від того, наскільки серйозний брак, з яким вони зіткнулися.

Не пропустіть