Гейб Ньюелл розповів, у чому головна перевага Steam Deck

Гейб Ньюелл, президент компанії Valve, в рамках інтерв’ю для IGN поділився деякими новими даними щодо портативної консолі Valve Steam Deck та про філософію, з якою ця консоль створювалась. За словами Ньелла, відкритість є “суперсилою” Steam Deck, яка є вигідною для всіх, оскільки у користувачів буде доступ до всіх своїх улюблених проектів – вони можуть як встановити Epic Games Store, так і підключити гарнітуру віртуальної реальності Oculus Quest.

Окрім цього, в рамках інтерв’ю Ньюелл порівняв Steam Deck з іншими ігровими консолями, доступними на ринку – Nintendo Switch, Sony PlayStation та Microsoft Xbox. Усі ці платформи є закритими, що багато в чому обмежує користувачів. За словами представника Valve, саме відкритість – це один з головних принципів, яким керувалися в компанії при розробці.

Ще одним важливим параметром при розробці була продуктивність, оскільки ціллю був запуск всієї бібліотеки Steam, незважаючи на те, наскільки вимогливі ігри хоче запустити користувач. Також компанія була змушена піти на компроміси при розробці Steam Deck, щоб досягти адекватної ціни.

Нагадаємо, що за роботу Steam відповідальний APU AMD Zen 2, що включає 4 ядра (8 віртуальних потоків), та графічний адаптер AMD RDNA 2. В парі з процесором працює 16 ГБ оперативної пам’яті, об’єм внутрішньої пам’яті складає до 512 ГБ. З коробки модель працює під управлінням операційної системи SteamsOS, але є можливість встановити й інші системи, в тому числі Linux.

Джерело YouTube

Не пропустіть