Firefox стане найбезпечнішим браузером

Нова версія Firefox 85 значно поліпшить захист від стеження за допомогою поділу мережі. Браузер буде розділяти мережеві ресурси, щоб виключити відстеження з використанням загального кеша. Повідомляється, що вже в кінці наступного місяця вийде стабільна версія Firefox 85.

Браузер отримає функцію захисту від стеження Network Partitioning. Для поліпшення конфіденційності користувачів в інтернеті розробники застосували поділ мережі на основі стандарту Client-Side Storage Partitioning. Це дійсно серйозна зміна, яке істотно ускладнює методи відстеження з використанням загального кеша.

Більшість інтернет-користувачів знають про файли cookie і про те, як їх можна використовувати для відстеження сайтами. Але мало, хто знає, що є інші дані, які зберігаються локально також можуть використовуватися для відстеження користувачів. Крім файлів cookie, браузери зберігають HTTP-файли, зображення, іконки, шрифти та багато іншого. До цього часу ці дані були загальними, вони використовувалися спільно для підвищення продуктивності браузера. Наприклад, замість того, щоб завантажувати шрифт для кожного сайту, браузер завантажував його з кешу, якщо такі файли були збережені раніше. Але при цьому сайти можуть використовувати цю інформацію, щоб визначити, чи відвідував користувач ці вебсторінки раніше.

Починаючи з Firefox 85, браузер буде розділяти мережеві ресурси, щоб виключити такий спосіб відстеження. Підтримку поділу HTTP-кеша додала і компанія Google в стабільну версію Chrome 86. Така зміна одночасно запобігає відстеження і підвищує безпеку. Це може вплинути на продуктивність, оскільки не можна використовувати спільні ресурси. Браузеру необхідно завантажити кожен файл окремо для кожного домену верхнього рівня, це займає більше часу, ніж його завантаження з кеша. Вплив на продуктивність багато в чому залежить від відвідуваних сайтів.

Джерело pinsystem.co.uk

Не пропустіть