Еволюція смарт-годинників: 11 унікальних моделей, з яких все почалося в XX столітті

Напевно сьогодні практично всі знають про повноціні комп’ютери, які ми носимо на зап’ясті – там є і телефон, і переписка, і навігатор і практично все, що потрібно сучасному цифровому суспільству. В основному це Apple Watch, і ще кілька компаній, що випускають розумні “годинники”. Але з чого ж все починалося?

Перший калькулятор + час – Рulsar, 1975 рiк

Це перший калькулятор для наручних годинників, представлений Pulsar в кінці 1975 року, незадовго до Різдва. Перша «обмежена серія» зі 100 примірників була доступна у 18 каратах чистого золота за неймовірною ціною 3950 $. Однак вартість нікого не відлякала і годинник користувався величезним успіхом на ринку. Трохи пізніше була випущена доступна версія з нержавіючої сталі за 550 доларів. Навіть президент США Форд хотів такий на Різдво 1975, але його дружина сказала: «Ні за що».

1976: Hughes Aircraft Calculator Watch

Hughes Aircraft Калькулятор був виготовлений у 1976 році і годинник став неймовірно популярним завдяки серіалу “Зоряний крейсер” Галактика”. Годинник має дуже простий дизайн, вміє віднімати, множити, ділити і додавати.

Перший по-справжньому розумний годинник був випущений у 1977 році і коштував 695 доларів

HP-01 дебютував у 1977 році як перший з коли-небудь проданих «справжніх» розумних годинників. Hewlett-Packard рекламувала цей продукт як «цифровий електронний наручний годинник, персональний калькулятор, будильник, секундомір, таймер, календар на 200 років…». Годинник міг зберігати і відтворвати інформацію, наприклад відтворювати «організований дзвінок вашій дружині» з номером телефону, що відображається на РК-інтерфейсі. Нагадаємо, що мобільних телефонів тоді ще не було в загальному користуванні. Замість сенсорного екрану власники повинні були вводити свої розрахунки на 28-кнопковій клавіатурі, причому деякі клавіші були настільки маленькими, що потрібно було використовувати стилус, захований всередині браслета. Були зняті з виробництва у 1979 році.

1982: годинник Seiko TV – улюблена “іграшка” Джеймса Бонда

Цей «розумний» годинник, який носив Джеймс Бонд у «Восьминіжці», потребував адаптера і величезного приймача, щоб показувати зернисті чорно-білі телевізійні зображення під цифровим індикатором часу. Коштував він близько 500 фунтів стерлінгів.

1983: Seiko Data-2000

Годинник, який займав всю площу від зап’ястя до ліктя міг зберігати нотатки, календар, калькулятор. У 80-ті роки Seiko була досить успішною на арені розумних годинників. Вона також випустила UC-2000, RC-1000, Memo Diary і UC-3000 протягом року після Data-2000.

Casio CA-53, 1984

Годинник, що став культовими в СРСР – просто калькулятор з годинником.

1985: Sinclair FM

Цей монстр британської компанії мав три окремих секції: РК-годинник, п’єзоелектричний динамік і FM-тюнер, а також батарейний відсік у застібці. Перестав випускатись через фінансові проблем Сінклера, було вироблено всього 11000 примірників.

Casio VDB -1000, 1991

В ньому була записна книжка, секундомір, органайзер, калькулятор, блокнот. А ще перший тачскрін.

1995: Додати Seiko MessageWatch

Практично Google в годиннику – міг не лише відображати ідентифікатори абонентів (з використанням частот бічного діапазону FM), але і оновлювати безліч тем, починаючи від результатів спортивних змагань, цін на акції та прогнозів погоди.

Ruputer від Seiko, 1998

Ruputer від Seiko був випущений в 1998 році і оснащений 16-бітовим процесором з частотою 3,6 МГц, 2 МБ енергонезалежної пам’яті, 128 КБ ОЗУ, а також монохромним РК-дисплеєм 102×64 пікселів. Інші функції включають 8-позиційний джойстик, 6 функціональних кнопок, послідовний інтерфейс і ІЧ-порт для зв’язку з іншими пристроями.

1998: Linux наручний годинник

Стів Манн створив перший годинник на базі Linux у 1998 році, а два роки по тому IBM представила їхній прототип. «Розроблені для бездротового зв’язку з ПК, стільниковими телефонами та іншими пристроями, що підтримують бездротовий зв’язок, «розумний годинник» матиме можливість переглядати стислі повідомлення електронної пошти та безпосередньо отримувати повідомлення, схожі на пейджер», – йдеться в інформаційному бюлетені. «Майбутні поліпшення включатимуть в себе екран з високою роздільною здатністю і додатки, які дозволять використовувати годинник у якості пристрою доступу для різних інтернет-сервісів. Наприклад, погодних,  фондового ринку, спортивних результатів і т. д.”(с) С. Манн

І бонус – перший навігатор, 1927: індикатор маршруту Plus Four Wristlet

Всього-лиш потрібно було вставити карту, а потім, йдучи за маршрутом, прокручувати її у себе на руці. Круто ж, правда?Не пропустіть