До кінця цього року Brave1 має отримати 10 000 роботизованих комплексів українського виробницства

Українські виробники планують виготовити 10 000 роботизованих комплексів до кінця року, повідомляє Наталія Кушнерська, очільниця військового кластера Brave1. Одним із таких комплексів є роботизований бойовий комплекс “Лють”, який оснащений кулеметом калібру 7,62. Його розробник повідомив, що масштабування виробництва буде коштувати від $200 000 до $250 000.

Компанія ISR Defense також націлюється на серійне виробництво логістично-бойового комплексу D-21. Вартість масштабування подібного виробництва може сягати до $1 мільйона.

Проте є проблеми з масштабуванням виробництва роботизованих платформ, такі як нестача коштів та контрактів. Організація Brave1 працює над вирішенням цих проблем, відкриваючи офіси в регіонах та співпрацюючи з ОВА.

Окрім цього, існує проблема з високими цінами на роботизовані системи, які можуть сягати від $1000 до $200 000. Попри це військові стверджують, що використання роботів на передові може забезпечити якісну перевагу в бойових діях.

Україна також активно розвиває сферу робототехніки, створюючи “Армію роботів” та “Армію РЕБ”, що є частиною проєкту “Армія дронів”. Вже проведено випробування понад 50 наземних дронів на полігоні.


Не пропустіть