«Дія» навчить українських автомобілістів скаржитися на порушників ПДР

Міністерство внутрішніх справ України спільно з іншими профільними відомствами продовжує вести боротьбу з порушниками правил дорожнього руху. Адже саме ігнорування водіями ПДР найчастіше призводить до виникнення аварій на дорогах. Зрушення в статистиці вже є, але досягти бажаних результатів поки не вдається.

Справа в тому, що поліція має намір не просто знизити показники, а прийти до «нульової аварійності та смертності» на дорогах. Саме тому у відомстві було ухвалено рішення про надання водіям можливості контролювати дотримання ПДР один одним. Про це під час брифінгу, присвяченого першій річниці роботи системи автофіксації порушень ПДР, заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Він зазначив, що відповідний законопроект знаходиться в процесі розробки, в якому також бере участь Міністерство цифровий трансформації. Реалізувати нову опцію намір на платформі «Дія». Водіям, які готові допомогти поліції, потрібно буде завантажити відео з фактом зафіксованого порушення на сайт. На його підставі інспектори складуть протокол і відправлять порушнику. Також цей ролик будуть використовувати в суді як доказ правопорушення. За кожне відео добровільні помічники поліції отримуватимуть 10% від суми штрафу.

Джерело autocentre.ua

Не пропустіть