Топ-10 найдивніших телефонів минулого: відвертий сміх і напад ностальгії

Звичайно, більшість було випущено під брендом Nokia - проте, дивні телефони і смартфони робили й інші компанії.

2007 рік став переломним для світу мобільних пристроїв. Тоді Apple випустила перший iPhone, який визначив подальший розвиток ринку. Велике розмаїття форм і наповнень прогнулося під тиском одноманітних трубок з сенсорними екранами. Але прямо зараз у вас є можливість повернутися в минуле. Ух, яким воно було!

Nokia N-Gage і Nokia N-Gage QD

Звичайно, коли мова заходить про дивні смартфони, на думку відразу ж приходить пара фінських ґаджетів з акцентом на ігри: Nokia N-Gage і Nokia N-Gage QD. Перший найпопулярніший в минулому виробник мобільних пристроїв випустив в кінці 2003 року, другий — у 2004-му. Девайси, очевидно, були орієнтовані на молодіжну аудиторію і пропонували дійсно цікаві на той час можливості для розваг. Nokia приєднала партнерів і випускала для смартфонів ігри на картах пам’яті — особливою популярністю користувалися серії Asphalt, FIFA і навіть Call of Duty, яка була офіційно переведена на російську мову.

Головним непорозумінням пристроїв, як мені здається, виявилася прив’язка до Series 60. Платформа передбачала вертикальну орієнтацію екрана, яка застосовувалася в горизонтальному використанні ґаджетів з серії N-Gage. Більш того, заточені під них ігри швидко «пішли в народ», який навчив їх без великих проблем працювати на будь-яких інших смартфонах Nokia під управлінням операційної системи Symbian того часу. Виходить, Nokia N-Gage (QD) були ексклюзивними з точки зору ігор, а ще вийшли вкрай дивними в інших сценаріях використання. Наприклад, оригінальну «консоль» для голосових викликів потрібно було прикладати до голови ребром.

Nokia N91

Оригінальна модель Nokia N91 була випущена в квітні 2006 року. Пристрій був чимось середнім між сучасним для того часу смартфоном і музичним плеєром: на це недвозначно натякали і вбудований жорсткий диск на 4 ГБ (у версії Music Edition його збільшили до 8 ГБ), і спеціальна панель з кнопками управління відтворенням, яка закривала цифрові клавіші з використанням системи слайдера. Враження від використання девайса були вкрай суперечливими: по-перше, конструкція виявилася не особливо зручною; по-друге, ґаджет був занадто важким для своїх габаритів.

Коли дивишся на Nokia N91, відразу ж стає зрозуміло, що після 2007 року ринок смартфонів пішов по на 100% вірному напрямку. Виробники відмовилися від великої кількості фізичних клавіш і перейшли на більш універсальне сенсорне управління — в окремих кнопках для управління музикою відпала необхідність, і це здорово.

Nokia 3650

Попередні ґаджети з даної вибірки були далеко не першим експериментом фінської компанії, яка не боялася пробувати нові формати. Одним з відносно ранніх прикладів був Nokia 3650, який запустили ще в 2003 році. Тільки подивіться на розташування його номерних клавіш, яке повторювало класичний дисковий телефон.

З точки зору зовнішнього вигляду, подібний дизайн виглядав досить цікаво. Проте, під час реального використання все змінювалося. Складати текстові повідомлення, проходити улюблені ігри та й просто набирати номери телефонів було вкрай незручно. Виникало питання, як фокус-група Nokia взагалі пропустила цей девайс.

LG Vx9900

Звичайно, експерименти були не тільки у Nokia, але і в інших виробників. Дуже дивно, наприклад, виглядав девайс LG Vx9900, який компанія запустила в середині 2006 року. На нього в той час звернули увагу далеко не всі з вас лише тому, що він був призначений для мереж CDMA і заточувався під стільникового оператора Verizon. Його відмінною рисою була розкладна конструкція — при відкритті користувач отримував повну QWERTY-клавіатуру для зручного введення тексту, а також невеликий екран, який займав, в кращому разі, не більш ніж половину поверхні панелі. Сьогодні на це чудо без сліз не поглянеш.

Більш того, смартфоном даний пристрій також не можна було назвати, адже він не використовував повноцінну операційну систему. Проте, його точно можна було вважати комунікатором, який заточувався під використання швидкого на ті часи інтернету. Так, з таким екраном це було «дуже важливо».

Motorola MPx

Ще в 2004 році у Motorola був не менш цікавий експеримент з ґаджетом на ім’я MPx. Девайс працював на базі операційної системи Windows Mobile і являв собою справжній трансформер, який міг розгортатися в декількох напрямках — і як звичайна розкладачка, і як комунікатор.

Звичайно ж, крім іншого, у нього був стилус, який допомагав «тиркати» в дрібні елементи на резистивному екрані. Не мав задоволення використовувати цей пристрій, але уявляю, наскільки незручним був даний процес — особливо в русі. Вже простіше було з рюкзака ноутбук дістати, хоча ноутбуки в той час були не менш смішними.

Nokia 7600

Складно сказати, на що саме був схожий Nokia 7600, який фіни випустили восени 2003 року. Більш того, до сьогоднішнього дня особисто я вважав, що це пристрій являв собою смартфон на базі платформи Series 60. Проте, я помилявся — це був саме телефон на Series 40.

Крім самої форми найбільше бентежило розташування клавіш. Ні, набирати номери телефонів було ще більш-менш зручно. Проте, «строчити» повідомлення явно виявлялося не всім по плечу. У жертву зовнішньому вигляду Nokia принесла досвід використання, який виявився не дуже позитивним.

Nokia 7700

Nokia 7700 – експериментальний комунікатор, який спробували запустити в 2003 році. У нього був сенсорний екран резистивного типу і перероблена під нього операційна система Symbian. Для використання ґаджет потрібно було розташувати в горизонтальній орієнтації, і, бажано, поставити на стіл.

Шкода, але в комерційний продаж девайс так і не надійшов. Всьому виною виявилися численні проблеми з програмним забезпеченням, які в Nokia усунути так і не зуміли. В принципі, в цьому є і позитивний момент, адже ґаджет навряд чи був би успішним.

Nokia N90

Nokia представила даний апарат навесні 2005 року — він став ще одним мультимедійним флагманом компанії в розрізі зйомки. Бренд позиціював його як максимально якісне рішення для фото і відео, і єдиним конкурентом для нього можна було вважати лише Sony Ericsson K750i. Так, пристрій був неймовірний.

Проте, сьогодні девайс виглядає дуже незвично. По-перше, у нього був поворотний екран, який повертався убік, коли виступав в ролі видошукача. Сама ж камера розташовувалася в спеціальному окремому модулі, який в цьому випадку знаходився збоку. Вона могла похвалитися скляною оптикою Carl Zeiss, яка раніше не використовувалася в смартфонах, а також матрицею на 2 Мп і навіть цифровим дворазовим зумом. Знімки та ролики виходили дійсно дуже непоганими. Проте, сам форм-фактор багатьох звичайних користувачів реально відштовхував. Суперечливо ґаджет виглядає і сьогодні.

Sierra Wireless Voq

Ось це ось «чудо», яке випускалося з 2004 року, особисто я вперше побачив, коли готував цей матеріал. Переглядав десятки і сотні ґаджетів і прямо застопорився на цьому. Він працював на базі операційної системи Windows Mobile і виділявся наявністю заглушки, яка відкривала користувачеві повноцінну QWERTY-клавіатуру. Виглядало це рішення дійсно дивно. Більш того, у мене є питання і до зручності використання даного рішення. Сумніваюся, що додаткова панелька надійно фіксувалася в розкладеному положенні, тому навряд чи була комфортною в наборі тексту.

Сьогодні дивно виглядають і фігурні форми мобільного пристрою. Звичайно, багато хто вже встигли прикипіти до загального мінімалістичного стилю ринку сучасної електроніки, тому ось таке дизайнерське рішення виглядає досить дико.

Ericsson T68

Першу версію даного мобільного пристрою запустили напередодні різдвяних свят у 2001 році. Багато хто вважає його звичайним телефоном, але ні — він являв собою смартфон під управлінням повноцінної операційної системи. Звичайно, використовувати її в повній мірі не давали, але все ж.

В умах технологічних ентузіастів ґаджет залишився через можливість підключення найрізноманітніших додаткових аксесуарів. У їх число, наприклад, входили камера, а також QWERTY-клавіатура. Що цікаво, хтось тоді всім цим дійсно користувався. Дивовижний час, нічого не скажеш!


Не пропустіть