Білл Гейтс назвав свою головну помилку в кар’єрі

Він упевнений, що конкурентом iOS завжди могла стати тільки одна операційна система, і нею виявилася не Windows

Днями в інтерв’ю Village Global співзасновник Microsoft Білл Гейтс розмірковував про помилки, які зробив на посаді керівника компанії. Він пропустив Android і дав Google купити систему першою – це турбує його до сих пір.

Він зазначив, що на ринку і сьогодні може існувати тільки одна операційна система, яка буде конкурувати з iOS. Сьогодні це місце займає Android. У Windows Phone, яку давно перестали підтримувати, банально не було шансів. Причина провалу Windows Phone дуже проста – недостатня кількість додатків. Якщо на базі системи працює половина популярних програм або навіть 90%, вона вже нікому не потрібна. Саме так було з ОС від Microsoft.

Google купила операційну систему Android ще в 2005 році. Сума угоди тоді склала всього 50 мільйонів доларів. Сьогодні ж Білл Гейтс оцінює цей актив в неймовірні 400 мільярдів, які Microsoft банально віддала конкуренту.

Раніше вважалося, що відповідальним за провал Windows Phone був Стів Баллмер. Проте, в ході інтерв’ю Білл Гейтс взяв всю провину на себе. Він сказав, що був поганим керівником для Microsoft і пропустив найбільшу угоду в історії компанії. Нагадаємо, компанія Microsoft займалася розвитком власної мобільної ОС з 2000 року – вона називалася Windows Mobile. Через 10 років їй на зміну прийшла оновлена платформа Windows Phone, на якій працювали смартфони Nokia і не тільки. У той час Windows Phone була третьою за популярністю після Android і iOS. Вона сильно відставала від конкурентів по набору додатків – навіть офіційний Instagram на платформі Microsoft не з’являвся досить довго. В кінці січня 2018 року керівництво компанії прийняло доленосне рішення про припинення розробки Windows Phone. А вже в грудні 2019 року компанія планує повністю завершити підтримку платформи.

У своєму виступі Гейтс також зазначив, що сьогодні продукти Microsoft як і раніше цінуються на ринку, і компанія буде продовжувати розвиватися. Але ось відійти від провалу з Android особисто він не може до цих пір.


Не пропустіть